اسپلیت درایو پمپ دنده ای و کارکرد آن

0 دیدگاه
اسپلیت درایو پمپ دنده ای

زمینه فنی این اختراع مربوط به پمپ‌های دنده‌ای به طور کلی و به ویژه به یک پمپ دنده‌ ای منحصر به فرد است که دارای یک آرایش دنده Split شناور برای افزایش بهره وری پمپ است. سابقه و هدف اختراع در گذشته، پمپ‌های دنده‌ای که از یک مجموعه دنده مشبک استفاده می‌کنند برای بیرون کشیدن مایعات از ورودی یا درگاه مکش درون محفظه پمپ و فشار دادن و انتقال مایعات به یک درگاه خروجی یا فشار مخالف در داخل محفظه پمپ استفاده شده‌اند. به طور معمول، این پمپ‌های دنده‌ای شامل دو چرخ دنده مشبک دروازه elon هستند که از طولی در محفظه پمپ بین درگاه‌های ساکشن و فشار که در دو طرف مخالف چرخ دنده‌های مشبک قرار دارند، امتداد دارند.
چرخ دنده‌ها برای چرخش در جیب‌های دنده در محفظه پمپ نصب می‌شوند و به طور فرضی هنگام چرخاندن مهر و موم بر روی یکدیگر در مناطقی که دندانه‌های دنده‌ای مشبک دارند، بنابراین مایع از درگاه مکش در اطراف محیط یک جیب دنده به داخل درگاه قبل از محفظه انتقال می‌یابد.
این عمل مایع ترابری شده به درگاه فشار را بیش از حد ضروری می‌کند و گرادیان preSure حاصل در بین فشار و درگاه‌های مکش منجر به نشت مایع از طریق هرگونه فاصله موجود بین دندان‌های چرخ دنده‌های مشبک می‌شود.
این ترخیص‌ها به دلیل خطای سرب دنده دنده‌ای که wavineSS است یا خطای پروفیل دخیل در طول دنده وجود دارد. خطای دندان سرب یک مسیر جریان مایع را فراهم می‌کند که با افزایش طول محوری چرخ دنده‌ها در منطقه افزایش می‌یابد، در نتیجه منجر به تخریب کارایی حجمی ‌پمپ‌های دنده‌ای می‌شود که فقط از دو چرخ دنده مشبک استفاده می‌کنند. بازده حجمی‌ پمپ‌های دنده شناخته شده بیشتر با نشت مایع بین درگاه‌های ساکشن و preSSure در اطراف انتهای چرخ دنده‌ها کاهش می‌یابد.

آببند

بنابراین خطای سرب تولید دندانه دندانی و فاصله ختم دنده نسبت به محفظه دنده منجر به تلفات قابل توجه پمپاژ مایع داخلی برای یک پمپ دنده می‌شود. پمپ‌های دنده‌ای اغلب به عنوان پمپ‌های سوخت موتورهای احتراق داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای پاسخگویی به تقاضاها برای افزایش روزافزون راندمان سیستم، عملکرد موتور و میزان آلایندگی کمتر، افزایش کارایی حجمی ‌پمپ‌های سوخت نوع دنده‌ای ضروری شده است. برای تحقق این امر، باید نشت مایع بین قسمت‌های فشار کم و فشار بالا از پمپ به حداقل برسد.
بخش‌هایی از پمپ باید به حداقل برسد. خلاصه اختراع ارائه یک پمپ دنده‌ای جدید و بهبود یافته برای کارایی بالا و پمپاژ مایع بین یک ماده قبل از فشار کم و یک پورت فشار بالا در حالی که نشت داخلی مایع بین این درگاه‌ها را ایجاد می‌کند، هدف اصلی این اختراع است. هدف دیگر اختراع حاضر تهیه پمپ دنده‌ای جدید و بهبود یافته با استفاده از چرخ دنده Split برای کاهش خطای سرب دندان دنده و نشت داخلی مایعات ناشی از آن است. هدف دیگر از این اختراع ارائه یک پمپ دنده‌ای جدید و بهبود یافته با راندمان بالا است که می‌تواند با کاهش توانایی باز شدن انتهای دنده برای ایجاد نشت داخلی مایع، کارایی حجمی ‌را بهبود بخشد. با این حال هدف دیگر این اختراع ارائه یک پمپ دنده‌ای جدید و بهبود یافته با کارایی بالا است.

روتور

دو چرخ دنده کواکسیال خرد شده و دو چرخ دنده بیکار کواکسیال خرد شده با چرخ دنده‌های محرک. اسپلیت درایو و دنده‌های بیکار برای حرکت محوری شناور نصب شده‌اند. یک هدف دیگر از این اختراع حاضر ارائه یک پمپ دنده‌ای جدید و بهبود یافته با کارایی بالا است که دارای یک محفظه پمپ با دیوارهای انتهایی فاصله‌دار. دو چرخ دنده کواکسیال تقسیم شده و دو چرخ دنده بیکار کواکسیال خرد شده با چرخ دنده‌های محرک برای چرخش درون محفظه پمپ بین دیواره‌های انتهایی نصب شده‌اند که محورهای چرخش برای درایو و چرخ دنده‌های بیکار در انتهای دیواره‌های محفظه پمپ قرار دارند. اسپلیت درایو پمپ دنده ای برای حرکت محوری شناور نسبت به یکدیگر و دیواره‌های محفظه پمپ نصب می‌شوند و توسط یک حلقه Single Snap بین هر مجموعه دنده از هم جدا می‌شوند تا مهر و موم را با دیواره‌های انتهایی محفظه بیمه کنید. این موارد و سایر اشیا of این اختراع با تهیه یک محفظه پمپ که یک محفظه پمپ داخلی را با دیواره‌های انتهای اول و دوم مشخص می‌کند ، محقق می‌شوند.
بین دیوارهای انتهایی، محفظه پمپ شامل بخش‌های گیرنده دنده کشیده مخالف اول و دوم است که در طرفین یک بخش محفظه مرکزی قرار دارند. بخش‌های گیرنده دنده اول و دوم هر کدام دارای یک دیواره محیطی قوسی هستند که بین یک بخش یا پورت محفظه کم فشار و یک محفظه یا پورت محفظه فشار بالا در دو طرف مقابل بخش محفظه مرکزی بین دو بخش گیرنده دنده اول و دوم قرار دارد. شافت Adrive برای چرخش بر روی محفظه پمپ نصب شده است تا بین دیواره انتهای اول و دوم محفظه پمپ گسترش یابد. کلید چرخش شافت محرک برای چرخش با آن چرخ دنده‌های محرک اول و دوم پمپ هستند که دارای دندانه‌هایی هستند که در تماس یا رابطه نزدیک با دیواره محیطی قوسی بخش دریافت کننده دنده اول می‌چرخند.

شماتیک

این اختراع مختص هیچ طرح کلیدی خاصی نیست (وودروف، مربع، گرد و …). ویژگی یا ویژگی مهم این واقعیت است که متناسب بودن کلید از شناور محوری چرخ دنده‌ها جلوگیری نمی‌کند. چرخ دنده‌های محرک پمپ اول و دوم برای حرکت محوری شناور نسبت به یکدیگر و دیواره‌های انتهایی محفظه پمپ به صورت کواکسیال سوار می‌شوند و یک حلقه ضربه محکم و ناگهانی در آن قرار دارد. یک شافت بیکار در یک رابطه کاملاً موازی با شافت محرک در محفظه پمپ نصب شده است تا بین دیوارهای انتهایی اول و دوم محفظه پمپ گسترش یابد. چرخ دنده‌های بیکار پمپ سوم و چهارم برای چرخش روی شافت بیکار نصب شده‌اند که به ترتیب در قسمت محفظه مرکزی با دندان‌های دنده‌های محرک پمپ اول و دوم چرخ می‌شوند. دندانه‌های چرخ دنده پمپ بیکار سوم و چهارم در تماس یا رابطه نزدیک با دیواره محیطی قوسی بخش دریافت دنده دوم می‌چرخند. چرخ دنده‌های بیکار پمپ سوم و چهارم برای حرکت محوری شناور نسبت به یکدیگر و دیواره‌های محفظه پمپ نصب می‌شوند و یک حلقه Single Snap در آن قرار دارد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *