روش‌های افزایش سختی شافت پمپ دنده‌ای

0 دیدگاه
افزایش سختی شافت پمپ

روش دیگری برای کاهش موج‌دار شدن جریان پمپ چرخ دنده ای خارجی توسط بوش توسعه یافته است و به عنوان “پمپ دوتایی” شناخته می‌شود. مزایای استفاده از روش ‘duo’ یا دو دنده حداقل در اوایل سال 1964 توسط Yudin (ll) گزارش شد، اما این امر تقاضای بازار برای سیستم‌های هیدرولیک ساکت را ضروری کرده است تا توسعه آن را تشویق کند.
با تقسیم عرض دنده به دو و جابجایی دو “نیمه چرخ دنده” به نصف زمین، تداخل ایجاد می‌شود. ترکیب این دو موج منجر به لغو تمام هارمونیک‌های عجیب و غریب و تقویت هارمونیک‌های زوج می‌شود. سطوح حاصل از هارمونیک‌های زوج البته با آنهایی که واحد اصلی در فرم استاندارد خود تولید می‌کند برابر است. از لحاظ تئوریک یک طراحی هشت دنده‌ای با دنده دو، موج جریان اوج به اوج را از 24 به 6 درصد میانگین جریان کاهش می‌دهد.

با این حال‌، این هنوز دو برابر تغییر است که توسط یک پمپ دنده داخلی با جابجایی برابر تولید می‌شود. کاهش موج‌دار شدن جریان ناشی از طراحی دنده دو بدون مجازات حاصل نمی‌شود. تقسیم دنده دو برابر تعداد مسیرهای نشتی سطح دنده را تولید می‌کند و بنابراین باید بر کارایی حجمی تأثیر منفی بگذارد. جدا کردن نصف چرخ دنده‌ها روی شافت‌های معمول (مانند طرح بوش) باعث کاهش سختی شافت و در نتیجه فشار عملیاتی می‌شود. از همه مهم‌تر طراحی دو چرخ دنده ذاتاً گران‌تر از واحد استاندارد است.

افزایش سختی شافت پمپ دنده ای

دقت سنتر

از لحاظ تئوریک یک طراحی هشت دنده‌ای با دنده دو، موج جریان اوج به اوج را از 24 به 6 درصد میانگین جریان کاهش می‌دهد. با این حال، این هنوز دو برابر تغییر است که توسط یک پمپ دنده داخلی با جابجایی برابر تولید می‌شود. کاهش موج‌دار شدن جریان ناشی از طراحی دنده دو بدون مجازات حاصل نمی‌شود. تقسیم دنده دو برابر تعداد مسیرهای نشتی سطح دنده را تولید می‌کند و بنابراین باید بر کارایی حجمی تأثیر منفی بگذارد.

افزایش سختی شافت پمپ دنده‌ای روش‌های مختلفی دارد، جدا کردن نصف چرخ دنده‌ها روی شافت‌های معمول (مانند طرح بوش) باعث کاهش سختی شافت و در نتیجه فشار عملیاتی می‌شود. از همه مهم‌تر طراحی دو چرخ دنده ذاتاً گران‌تر از واحد استاندارد است.

روش‌های مختلف کاهش موج‌دار شدن پمپ که قبلاً شرح داده شد، اصولاً پتانسیل قابل توجهی را نشان می‌دهند اما از تعدادی محدودیت عملی و اقتصادی رنج می‌برند. یک روش جدید، مبتنی بر مکانیزمی که به طور خاص برای تولید لغو امواج جریان طراحی شده است، اکنون توصیف خواهد شد. عمدتاً به کاهش نویز منتقل شده توسط مایعات تولید شده توسط پمپ‌های دنده خارجی و موتورها توجه می‌شود. با این حال، در اصل، این رویکرد می‌تواند برای انواع دیگر پمپ جابجایی مثبت یا موتور نیز اعمال شود.

افزایش سختی شافت پمپ دنده ای

گالری دور پیستون پیستون‌ها را به مجرای خروجی پمپ متصل می‌کند و حجم نوسان دوره‌ای ایجاد شده توسط حرکت پیستون، نوسانات جریان تولید شده توسط پمپ را لغو می‌کند؛ هیچ جریان متوسطی توسط دستگاه تولید نمی‌شود. تجزیه و تحلیل نیروهای شتاب دهنده که در یک طرح معمول بر روی یک پیستون عمل می‌کنند، نشان داد که برای پیروی پیستون و بادامک در تماس باقی می‌مانند، حداقل فشار تحویل فقط 1 بار لازم است. با استفاده از یک عدد پیستون مخالف مورب، بار جانبی خالص روی بادامک صفر است.

بعلاوه، از آنجا که حفره داخلی به ورودی پمپ متصل است، دستگاه امکان لغو نوسانات فشار ایجاد شده در ورودی پمپ و همچنین خروجی را فراهم می‌کند. شکل 2 نشانگر نحوه قرارگرفتن مکانیزم در پمپ دنده خارجی است. جز critical مهم بادامک چند لوب است. برای طراحی مشخصات بادامک، داشتن دانش دقیق از مشخصات موج‌دار پمپ ضروری است. یا ممکن است یک مدل نظری از پویایی پمپاژ استفاده شود، یا اینکه می‌توان نوسان جریان را به صورت آزمایشی ارزیابی کرد. مقایسه دو روش به شرح زیر است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *