بهینه‌ سازی روتور پمپ دنده ‌ای در برابر سایش

0 دیدگاه
بهینه‌ سازی روتور پمپ دنده ‌ای

این مقاله به ویژه برای استفاده در موتور‌های‌ سیال سازگار است و به خوبی نشان داده شده است‎‌، اما در ساخت ساختار پمپ دنده‌‌ای مفید است. یکی از اهداف اصلی موجود در vention، ایجاد یک موتور سیال بهبود یافته یا ساخت پمپ از نوع ذکر شده است، که در آن تسکین در چرخ دنده‌ها فراهم
می‌شود‌، در نتیجه ضرورت ایجاد تسکین در صفحات Wear از بین می‌رود، به طوری که سایش نازک‌تر صفحات و هر دو طرف چنین صفحه‌های‌ سایشی ممکن است استفاده شود.
هدف دیگر این اختراع، ایجاد ساختاری بهتر برای پمپ دنده ای است، به گونه‌ای که امکاناتی فراهم شود که تحت تأثیر ناهماهنگی صفحات سایش قرار بگیرد، مانند این که در ساخت‌های‌ قبلی که تسکین از طریق مجرای عبور از صفحات سایش تامین می‌شود، تاثیری نخواهد داشت. هدف دیگر این است که وسیله‌ای برای خواباندن روغن به دام افتاده در سمت خروجی چرخ دنده‌ها و وسیله‌ای برای پر کردن صاف و تدریجی حفره‌های‌ دندان در سمت ورودی چرخ دنده‌‌ها فراهم کنید.
بهینه‌ سازی روتور پمپ دنده ‌ای باعث باز شدن ناگهانی حفره‌های‌ دندان می‌شود و از هجوم ناگهانی روغن به پیوند‌های‌ حفره جلوگیری می‌کند، در نتیجه شوک‌‌ها و تپش‌های‌ موجود در خطوط روغن را از بین می‌برد.
هدف دیگر این اختراع ارائه است وسیله‌ای در موتور مایع برای از بین بردن محل سکونت یا وقفه در جریان که در حالی که روغن حفره دندان ناگهانی باز شده را که در آن خلا al جزئی ایجاد شده است، اتفاق می‌افتد، هدف دیگر این است که وسیله‌ای در موتور سیال فراهم کند تا موتور سیال با سرعت کم به آرامی ‌کار خواهد کرد.

دنده‌ها

سایر اشیا of اختراع با توجه به مشخصات زیر، رسم مربوط به آن و ادعا‌های‌ مندرج در اینجا‌، پس از بیان، به عنوان پدر و مادر شناخته می‌شوند. در نقاشی، که در آن از اعداد مشابه برای تعیین قسمت‌هایی مانند چندین نمای در کل استفاده شده است: شکل 1 یک نمای عمودی، مقطعی از یک موتور سیال است که ویژگی‌های‌ موجود در محل حفره را نشان می‌دهد، با قطعات در ارتفاع و با بخش‌‌های‌ مختلف از طریق چرخ دنده‌ها در یک صفحه با یک زاویه نسبت به صفحه اصلی دید گرفته می‌شود.
شکل 2 نمایی است که در امتداد خط 2-2 شکل 1 گرفته شده است. شکل 3 یک سطح مقطع بزرگ، شکسته استمنا قابل توجهی در امتداد خط 3-3 شکل 2 گرفته شده است؛ و شکل 4 یک نمای بزرگ و جزئی و نمودار از دنده‌های‌ نشان داده شده در شکل 2 است که نحوه ارائه نقش برجسته را نشان می‌دهد. با اشاره به نقاشی، یک موتور سیال شامل یک محفظه است که توسط یک قسمت جدا کننده O تشکیل شده است که دارای یک تنظیمات خاص است که برای دریافت و قرار دادن دنده‌های‌ 2 و 4 ساخته شده است. به ترتیب، و درگیر درهم آمیختگی قرار گرفته‌اند به طوری که وقتی روغن تحت فشار از یک منبع مناسب از طریق ورودی 20 وارد می‌شود، چرخ دنده‌ها در جهت نشان داده شده توسط فلش ​​چرخانده می‌شوند و روغن از طریق درگاه خروجی 22 تخلیه می‌شود.
به طور معمول در موتور‌‌های‌ سیال از این نوع عمومی. پورت‌های‌ 20 و 22 در قسمت fo تشکیل شده‌اند و دارای فلنج‌هایی هستند که 24 در آن شکل گرفته‌اند، این نوع فلنج‌ها برای جفت شدن سازگار می‌شوند و بر روی اعضای دوتایی Cooperating Con نصب می‌شوند (نشان داده نشده است). چرخ دنده‌ای‌ 2 و 4 با استفاده از کلید‌های‌ معمولی 26 به شافت‌های‌ مربوطه خود متصل می‌شوند. یکی از این شافت‌‌ها شافت محرک و 5 تای دیگر شافت بیکار است. و در تجسم توهم ترسیم شده است. شافت f6 شافت محرک است در حالی که شافت 8 شافت بیکار است. یک پوشش عقب 28 در یک طرف قسمت فاصله 0 قرار دارد.

شماتیک

و مجهز به جلو 30 در سمت دیگر قسمت اسپیسر 0. قرار گرفته است. مونتاژ‌های‌ بلبرینگ 32 در داخل کاور‌های‌ 28 و 30 برای شفت‌های‌ قابل چرخش 6 و 8 در آن نصب شده است. شافت 6 از طریق یک دیافراگم در قسمت جلوی 30 و پروژه‌های‌ دیگر قرار دارد. همانطور که در 34 نشان داده شده است، قسمت پیش بینی شده برای اتصال متصل می‌شود تا متناسب با ابزار‌های‌ مناسب برای انتقال گشتاور محرک به وسیله مورد نظر باشد.
یک واحد نشیمنگاه روغن 36، با ساخت مناسب، در داخل پوشش 30 با استفاده از پیچ 40 یا موارد مشابه برای حفظ مهر و موم 36 در موقعیت قرار می‌گیرد. دنده‌های‌ 2 و 4 از عرض یکسانی برخوردارند به عنوان عرض بخش فاصله و صفحات سایش 42 در انت‌های‌ مخالف چرخ دنده‌های‌ 2 و f4 قرار می‌گیرند، با سطوح داخلی چنین صفحات سایشی در رابطه تحمل با انت‌های‌ چرخ دنده‌ها. چنین صفحات سایشی‌، البته‌ با دهانه‌هایی از طریق آن‌ها ایجاد می‌شود و شفت‌ها 8 با فاصله نزدیک بین آن‌ها گسترش می‌یابد.
صفحات پشتی فولادی 44، با ضخامت بیشتر از ضخامت صفحات سایشی نسبتاً نازک 42، از دهانه‌های‌ دهانه تراز وسط قرار دارند و در قسمت خارجی صفحات سایش 42 و بین چنین صفحات سایشی و وجوه داخلی ورق قرار می‌گیرند.

28 و 30 را پوشش می‌دهد. چنین صفحات پشتی فولادی باعث می‌شود فشار روغن داخل محفظه موتور سایش نسبتاً نازکی ایجاد نکند. صفحات 42. بخش 0، 28 و 30 را پوشش می‌دهد، صفحات 42 و صفحات پشتی 44، همه با استفاده از تعداد زیادی پیچ و مهره 46، که از طریق آن عبور داده می‌شوند، محکم می‌شوند و توسط مهره‌های انتهایی به هم محکم می‌شوند پیچ و مهره با توجه به اختراع حاضر، برای تأمین فشار، بخش‌هایی از هر یک از دندان‌ها در
ریشه‌های آنجا و در دو انتهای دندان‌ها برداشته می‌شود.
چنین قسمت‌های برداشته شده در 50 نشان داده می‌شوند و از کناره‌های دندان به سمت داخل و یک فاصله دلخواه از پیش تعیین شده تشکیل می‌شوند. بخش‌های برداشته شده ممکن است با یک حفاری ساده یا یک عملیات خسته کننده ایجاد شوند به طوری که اختراع حاضر یک روش ساخت عملی و ساده برای تهیه نقش برجسته را ارائه می‌دهد و یکی از مواردی است که به خوبی برای تولید متراکم تولید سازگار است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *