بهینه سازی پمپ دنده ‌ای چگونه انجام می‌شود؟

0 دیدگاه
بهینه سازی پمپ دنده ‌ای

پمپ دنده ‌ای شامل یک محفظه دو قسمتی است که دو چرخ دنده بین جابجایی را در خود جای داده است. با ماشینکاری قطعات پمپ تا حد زیادی می‌توان بازدهی حجمی را افزایش داد، اما در نتیجه پیشرفت به این دلیل محدود می‌شود که هرچه فاصله بین قسمت‌های نسبتاً متحرک کمتر باشد خطر جام کردن پمپ در حال کار به وجود می‌آید. همچنین، پمپ دنده‌ای دارای ترانسفورماتور کاری بسیار بعید است که عمر طولانی داشته باشد و احتمال دارد به سرعت از نظر کارایی خراب شود. برخی از مشکلات طراحی پمپ‌های دنده‌ای با بارگذاری فشار حل شده است.
در پمپ تحت فشار، عضو آب بندی بین دو طرف چرخ دنده‌ها و قسمت ثابت مجاور تعریف محفظه با بارگذاری آن عضو در برابر چرخ دنده توسط فشار که مربوط به تحویل مطمئن پمپ است، بهبود می یابد با فشار داخل محفظه با طراحی مکانیکی دقیق، پمپ‌های تحت فشار را می‌توان با مایعات با ویسکوزیته نسبتاً بالا، به عنوان مثال، به عنوان روغن‌ها،قیر‌ها و مایعات غلیظ و سایر سیالات مورد استفاده در سیستم های انتقال یا کنترل هیدرولیک، با موفقیت استفاده کرد.

پمپ دنده‌ای چیست؟

بهینه سازی پمپ دنده‌ ای

یک مرتبه جدید از سختی کار در جایی ایجاد می‌شود که بخواهیم یک پمپ دنده‌ ای برای استفاده با مایعات با ویسکوزیته پایین مانند نفت سفید یا بنزین طراحی کنیم، حتی در صورت فشار کم در مقایسه با فشارهای که می توان در پمپ‌های دنده‌ای به دست آورد. طراحی یک پمپ دنده‌ای که هنگام استفاده با سیال با ویسکوزیته پایین در فشار بالا کارآمد باشد، یک مشکل فنی بزرگ است و یکی از این موارد، تا آنجا که ما آگاه هستیم، تاکنون موفقیت کاملی در آن حاصل نشده است. بنابراین، هدف از مقاله حاضر ارائه بهینه سازی پمپ دنده ‌ای است که اگرچه می‌توان آن‌ها را به طور کلی برای بهبود کارایی آن‌ها در پمپ‌های دنده‌ای اعمال کرد، اما می‌تواند برای تولید پمپ مایع با ویسکوزیته پایین مورد استفاده قرار گیرد.
ما کشف کرده‌ایم که راندمان پایین پمپ‌های دنده‌ای شناخته شده تاکنون برای مایعات با ویسکوزیته کم، به ویژه در فشارهای زیاد، به دلیل قابل توجهی این واقعیت است که محفظه پمپ در اثر فشار مخدوش می‌شود، در نتیجه اصطکاک تحمل نامطلوبی ایجاد می‌شود.
هدف دیگر این مقاله تهیه یک پمپ دنده‌ای است که در آن بلبرینگ‌ها به گونه‌ای سوار شده‌اند که با تراز نامناسب با بار ضعیف و توزیع یاتاقان‌های گفته شده مطابقت داشته باشد، که منجر به کوتاه شدن عمر و اصطکاک، انحراف شافت دنده و بدنه نامتقارن می‌شود. یکی از ویژگی‌های این پمپ در فشارهای جانبی متحرک پمپ است که اعضای جانبی آن از نظر مکانیکی از بلبرینگ‌های شافت دنده مستقل نیستند، تا حدی که اعضای جانبی و یاتاقان‌ها از نظر طولی نسبتاً متحرک هستند و به طور عرضی از محورها.

بهینه سازی پمپ دنده‌ای

یک ویژگی مرتبط با این مقاله این است که یاتاقان‌ها در محفظه نصب می‌شوند تا به صورت خود تراز بر روی شافت قرار گیرند. به طور خاص، یاتاقان‌های گفته شده با درگیری در طول محوری که از طول محوری بین بلبرینگ و شافت کمتر است و به طور مرکزی بین انتهای طول محوری گفته می‌شود، در محفظه نصب می‌شوند.  تهیه یک آب بند مهر و موم شده تقویت شده برای ایجاد مناطق با فشار زیاد و فشار کم، امری پیشرفته است. منطقه فشار قوی در تماس با سیال در فشار بالا از طرف خروجی پمپ و منطقه کم فشار مجدد مایعات را با فشار کم از سمت ورودی پمپ دریافت می‌کند. به این ترتیب می‌توان مرکز فشار وارد شده بر روی صورت‌های خارجی اعضای جانبی را با مرکز فشار وارد شده بر روی صورت‌های داخلی اعضای جانبی، در یک راستایی قرار داد. ابزار آب بندی ترجیحاً از یک عضو انعطاف پذیر بی‌پایان تشکیل شده است که از یک عضو سفت و سخت با ضخامت کمتر از عمق محفظه گفته شده و نمایه مطابق با یکی از مناطق فشار عبور می‌کند.

تقویت بوش‌های پمپ‌های دنده‌ای

در پمپ دنده‌ای‌، با جدا کردن یاتاقان‌های دنده‌های چرخ دنده‌، از جدا شدن فشار بلبرینگ‌های عضوی که در کنار چرخ دنده‌ها قرار دارند‌، بر اثرات اصطکاک غلبه می‌شود. بدین ترتیب امکان قرارگیری حرکت‌های نسبی شافت و اعضای کناری فراهم می‌شود. ثانیاً‌، یاتاقان‌های پوسته در محفظه نصب می‌شوند تا بتوانند به دلیل خم شدن‌، خود را با عدم انطباق شافت‌ها منطبق کنند.
با چنین آرایش می‌توان عرض مطلوب حرکت بوش را در محفظه بدون استفاده از سطوح درگیر غیر استوانه‌ای و بدون استفاده از فاصله زیاد در سطوح درگیر بدست آورد. همچنین باید درک شود که مناطق فشار طرف صفحات پمپ به طور دقیق تعیین می‌شوند‌، به طوری که درجه لازم تعادل برای اطمینان از آب بندی مناسب بدون بار بیش از حد حاصل می‌شود‌، که ممکن است باعث تشنج شود. در این ارتباط اطمینان از همزمانی مرکز بارگذاری فشار با مرکز فشار روی صفحات کناری که منجر به بارگیری غیرقانونی می‌شود‌، سودمند است‌، بنابراین اطمینان حاصل شود که از آب بندی مطلوب صفحات جانبی با حداقل بار نهایی اطمینان حاصل شود.

تقویت بوش‌های پمپ‌های دنده‌اییک پمپ دنده‌ای دارای ورودی و خروجی و متشکل از یک محفظه دارای دو قسمت‌، دو چرخ دنده جابجایی متصل به چرخش برای چرخش در محفظه‌های گفته شده: چرخ دنده‌های هر کدام دارای ژورنال‌هایی هستند که از آن محوری گسترش می‌یابند‌، یاتاقان‌هایی که ژورنال‌های گفته شده را از طول محوری آن درگیر می‌کنند‌، پشتیبانی از دنده‌ای‌های گفته شده در محفظه گفته شده‌، به معنای درگیر شدن هر خرس گفته شده در طول محوری یاتاقان است که در انتهای میانی و برابر کمتر از نیمی‌ از طول محوری یاتاقان ژورنال است در حالی که بلبرینگ در بقیه پشتیبانی نمی‌شود از طول محوری آن‌، به طوری که اجازه می‌دهد تا یاطاقان‌های گفته شده در مجلات گفته شده‌، اعضای جانبی هر کدام دارای دو سطح جانبی مخالف باشند که یکی از آن‌ها طرفین چرخ دنده‌های مذکور را درگیر می‌کند‌، اعضای جانبی گفته شده در محفظه گفته شده برای حرکت محدود در یک جهت محوری مجلات گفته شده و داشتن حفره‌هایی که از طریق آن‌ها ژورنال‌های مذکور با شعاعی بازی گسترش می‌یابند‌، و وسیله‌ای برای اعمال فشار سیال خروجی به مدت قبل منطقه وارد شده در سمت دیگر هر یک از اعضای عضو گفته شده و شامل ابزاری برای تعریف یک منطقه فشار بالا و یک منطقه فشار کم بر روی حداقل یکی از اعضای گفته شده است‌، به این وسیله مرکز فشار روی اعضای گفته شده با مرکز فشار بر روی گفته شده مخفی می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *