تست پیکربندی ساختاری پمپ دنده‌ای چگونه است؟

0 دیدگاه
تست پیکربندی ساختاری پمپ دنده ای

در تست پیکربندی ساختاری پمپ دنده‌ای روشی وجود دارد که در آن فشارهای مختلف کاری و سرعت چرخش متغیر خواهد بود. جدول 1 این
پیکربندی‌ها و اندازه‌گیری را خلاصه می‌کند.
با اشاره به اندازه گیری‌های ارتعاش، موقعیت‌های مختلفی هم در سطح پوشش پمپ و هم بر روی ساختار پشتیبانی انتخاب شدند، این انتخاب عمد تا توسط تخصص ما در تجزیه و تحلیل تجربی در مورد این نوع اجزای هیدرولیکی (Carletti ،Pedrielli ،2014) شکل 4 8 موقعیت انتخاب شده برای آزمایش را نشان می‌دهد.
همه اندازه گیری‌ها با استفاده از هر دو شتاب سنج سه محوری و تک محوری در دامنه فرکانس 0–6400 هرتز، 1 هرتز انجام شده است.
گام. برای هر موقعیت، دو نوع مختلف اندازه گیری ارتعاش انجام شده است:

طیف FFT شتاب دهنده با سرعت متغیر پمپ (رمپ شتاب) از 1000 دور در دقیقه تا 2000 دور در دقیقه، مرحله 10 دور در دقیقه، با میانگین فشار خروجی 50 بار.

این اندازه گیری‌ها در شناسایی تجربی بالاترین تعداد تشدید بود فرکانس‌های معین سیستم.
طیف‌های شتاب در هر یک از شرایط عملیاتی که در جدول 1 خلاصه شده است. این اندازه گیری‌ها برای ایجاد مجموعه‌های مختلف شرایط مرزی برای مدل ساختاری FE استفاده شد.
تست پیکربندی ساختاری پمپ دنده ای

تحلیل داده‌ها

در ادامه نمونه‌ای از سطح شیب دار شتاب کسب شده در موقعیت شماره 1 را نشان می‌دهیم. تجسم به عنوان سیال جاری می‌تواند 3 متغیر را فقط در یک نمودار 2D ترسیم کند. این در واقع تغییر مقادیر شتاب (رنگ‌های مختلف) در برابر فرکانس (ابسیسا) و سرعت شافت (مختصات) را نشان می‌دهد. چرخ دنده و بسیاری دیگر از پدیده‌های دینامیکی به طور خطی به سرعت چرخش شافت بستگی دارد، بنابراین آن‌ها از لحاظ گرافیکی قله‌هایی را که روی خطوط مایل قرار دارند.
از طرف دیگر، فرکانس‌های مود رزونانس از سرعت شافت مستقل هستند، بنابراین آن‌ها نوارهای عمودی تولید می‌کنند‌، به عنوان مثال در هرتز 400 هرتز، 1.25 کیلوهرتز و 2.2 کیلوهرتز می‌توان مشاهده کرد. فرکانس‌های تشدید دیگر در موقعیت‌های اندازه گیری دیگر در هرتز 250، 350 هرتز، 1 کیلوهرتز و 2 کیلوهرتز مشاهده شد.
شکل 6 نمونه‌ای از طیف شتاب کسب شده در موقعیت شماره 3‌، در 50 بار و 2500 دور در دقیقه را نشان می‌دهد (پیکربندی C). مشاهده می‌شود که دامنه ارتعاشات در فرکانس‌های بالاتر از 4000 هرتز کمتر قابل توجه می‌شود. این نشانه‌های مفیدی در مورد دامنه فرکانس مورد علاقه برای این مطالعه است. در ابتدا، طیف فشار صدا FFT در پنج موقعیت اطراف پمپ برای هر یک از سه تنظیم مختلف به دست آمد.

شکل 7 موقعیت های انتخاب شده در اطراف پمپ دنده ای را برای اندازه‌گیری فشار صدا نشان می‌دهد و شکل 8 (بالا) تنظیم مربوطه را برای اندازه گیری‌ها در نقاط 4 و 5 نشان می‌دهد.
به طور کلی‌، اندازه گیری فشار صدا امواج صوتی را به درستی از نظر کمی توصیف می‌کند.
با این حال برای توصیف ویژگی‌های انتشار سر و صدا از یک منبع صوتی‌، فشار صدا به خودی خود مقدار رضایت بخشی نیست زیرا به فاصله بین منبع و موقعیت اندازه گیری‌، در محیطی که اندازه گیری‌ها انجام می‌شود و همچنین در حضور سر و صدای اضافی تولید شده توسط منابع دیگری غیر از آن موردی که بررسی شد.

تست پیکربندی ساختاری پمپ دنده ای

آلودگی صوتی

از طرف دیگر، قدرت صوتی ساطع شده از منابع نویز بیانگر انرژی صوتی است که توسط خود منبع در واحد زمان تابش می‌شود و بنابراین باید ترجیح داده شود زیرا این یک ویژگی ذاتی منبع است. به همین دلایل، تست‌های قدرت صدا برای اهداف اعتبار سنجی انتخاب شدند. به منظور تعیین طیف‌های قدرت صوتی ساطع شده توسط پمپ در 3 تنظیم مختلف‌، روش شرح داده شده در ISO 9614-2 دنبال شد. این روش بر اساس نمونه برداری از میدان شدت طبیعی با سطح اندازه گیری با حرکت یک پروب شدت به طور مداوم در امتداد یک یا چند مسیر مشخص است.  component مولفه بردار شدت صدا و فشار متوسط ​​بین مبدل‌ها در باند‌های یک سوم اکتاو در محدوده به دست آمد.
200–5000 هرتز. برای هر پیکربندی‌، جمع آوری سه بار برای بررسی تکرارپذیری نتایج تکرار شد. اندازه گیری‌ها به منظور دستیابی به سطح مهندسی دقت (درجه 2) انجام شد. این بالاترین درجه دقت است که می‌توان با قسمت 2 ISO 9614 بدست آورد.

از طرف دیگر ثابت شد (پدریلی، کارلتی، 2005) که این سازش خوبی بین درجه دقت قابل دستیابی و زمان مصرف است. در حقیقت‌، از تجربه گذشته (Carletti ،Pedrielli ،2005)، با استفاده از ISO 9614-1 فقط در صورت استفاده از شبکه بسیار خوب نقاط اندازه گیری (حدود 250 امتیاز در مترمربع)، می‌توان به سطح دقت (درجه 1) دست یافت.
در این حالت، حتی با وجود یک سیستم موقعیت یابی خودکار از کاوشگر شدت صدا، زمان لازم برای تکمیل هر اجرا کمتر از 3 ساعت نیست. از طرف دیگر، استفاده از ISO 9614-3 در عمل هرگز به نتایج مطلوب منجر نشده است حتی اگر در اصل اجازه می‌دهد تا به سطح دقیق دقت برسیم. یک موازی (590 × 614 × 348 میلی‌متر) به عنوان سطح اندازه گیری انتخاب شد، با توجه به پمپ و قرار دادن یک سطح روی دیوار.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *