دنده متحرک پمپ دنده ‌ای چه کاری انجام می‌دهد؟

0 دیدگاه
دنده متحرک پمپ دنده ‌ای

زمینه فنی این اختراع مربوط به یک پمپ دنده‌ ای با یک پوشش است که تماس کشویی بین نوک دندان و هر دو طرف را حفظ می‌کند سطح یک دنده اول و دنده دوم متقابل‌ و به طور خاص مربوط به یک پمپ دنده ساخته شده است به طوری که عرض درگیری از دنده اول و دنده دوم قابل تغییر است. سابقه و هدف اختراع ظرفیت این نوع پمپ دنده‌ای توسط عمق دندان و عرض دندان یا موارد مشابه تعیین می‌شود و میزان جریان تخلیه توسط ظرفیت و سرعت چرخش دنده (سرعت چرخش پمپ) تعیین می‌شود.

استفاده از پمپ دنده ‌ای به عنوان پمپ روغن زمانی که روغن موتور را تأمین می‌کند، ظرفیت این پمپ روغن تنظیم می‌شود به گونه‌ای که می‌توان مقدار روغن مورد نیاز روغن کاری را حتی در صورت خروجی موتور رانندگی و سرعت چرخش پمپ کم است. بنابراین، اگر خروجی موتور و سرعت چرخش پمپ افزایش یابد، میزان دبی تخلیه در مقایسه با مقدار مورد نیاز بیش از حد خواهد بود، نیروی محرکه تنظیم نشده توسط پمپ روغن مصرف می‌شود، که ممکن است منجر به از دست دادن خروجی موتور شود. پمپ دنده شناخته شده‌ای که این مشکل را برطرف می‌کند پمپ دنده‌ای با ظرفیت متغیر است که در آن یکی یا هر دو دنده محرک و دنده محرک در جهت محوری حرکت می‌کنند تا عرض درگیری دنده و ظرفیت با افزایش سرعت چرخش پمپ کاهش یابد (به عنوان مثال، درخواست ثبت اختراع ژاپن به شماره 2000-120559 و S57 73880 باز گذاشته شده است).
پمپ دنده‌ای از برنامه ثبت اختراع 2000-120559 دارای ساختاری است که در آن دو صفحه جانبی در جهت محوری چرخ دنده هدایت شده ارائه می‌شود، شافت پشتیبانی چرخ دنده توسط هر دو صفحه جانبی پشتیبانی می‌شود، یک نیروی تعصب اعمال می‌شود.

پوسته

عملکرد قطعات پمپ دنده‌ای مطابق با یک برنامه مشخص است، سطح پشتی یک صفحه کناری، و یک فشار فشاری که باعث خنثی شدن نیروی بایاس می‌شود بر اساس فشار مایع تخلیه به سطح پشت صفحه سمت دیگر وارد می‌شود. بدین ترتیب چرخ دنده رانده شده که بین دو صفحه کناری قرار دارد، در جهت محوری به موقعیتی منتقل می‌شود که نیروی فشار و نیروی بایاس را متعادل کند‌، به طوری که عرض درگیری دنده بر اساس فشار مایع تخلیه تغییر کند.
به طور معمول، هنگام فشار و نیروی بایاس متعادل شده و دنده محرک متوقف می‌شود‌، نیروی فشرده سازی و نیروی بایاس در صفحات کناری در جهت مخالف چرخ دنده قرار گرفته عمل می‌کنند و بنابراین شافت پورت Sup باید مقاومت در برابر بار را بر اساس فشار دادن فشار و نیروی تعصب. بنابراین هنگامی که فشار فشار و نیروی بایاس افزایش می‌یابد به گونه‌ای که صفحات کناری نمی‌توانند در برابر این بار مقاومت ایجاد کنند، صفحات کناری نسبت به شاخه پشتیبانی حرکت می‌کنند و مستقیماً به سطح جانبی چرخ دنده رانده شده فشار می‌آورند و در نتیجه یک کشویی بزرگ مقاومت بین دنده محرک و صفحه کناری ایجاد خواهد شد و ممکن است بازده مکانیکی پمپ کاهش یابد.
خلاصه اختراع با توجه به موارد گفته شده، تهیه یک پمپ دنده ای با ساختاری که بتواند عرض درگیری بین دنده اول و دنده دوم را تغییر دهد و بتواند باعث کاهش کارایی مکانیکی شود، از اهداف این اختراع است.

 

دنده‌ها

دنده دوم (به عنوان مثال چرخ دنده محرک 20 از مظهر ترجیح داده شده) که برای چرخش در اطراف شافت‌های چرخش موازی و درگیر شدن متقابل ایجاد می‌شوند و یک پوشش با شکاف که تماس کشویی بین نوک دندان و دو سطح را حفظ می‌کند از دنده اول و دنده دوم، که در آن یک پورت ورودی که روغن می‌کشد و یک پورت شارژ دیسکی که روغن را بر اساس چرخش دنده اول تخلیه می‌کند و دنده دوم در یک پوشش تشکیل می‌شود، این پوشش شامل یک پوشش اصلی است که چرخ دنده اول را به صورت چرخشی حفظ می‌کند، در حالی که حرکت را در جهت محوری محدود می‌کند و یک نگهدارنده دنده‌ای که در جهت شافت چرخان در داخل پوشش اصلی حرکت می‌کند و دنده دوم را به صورت چرخشی حفظ می‌‎کند.

یک عضو بایاس که برای تعصب نگهدارنده چرخ دنده به یک طرف در جهت شافت چرخش (به عنوان مثال فنر برگشت 70 در تجسم ترجیحی) یک نیروی تعصب اعمال می‌کند و یک پیستون که نیروی هیدرولیکی را دریافت می‌کند و طرف دیگر نگهدارنده چرخ دنده را در پیش می‌گیرد جهت شافت چرخشی برای کاهش نیروی بایاس در پوشش اصلی ارائه می‌شود.

 

انتقال نیرو

از طرف دیگر، نگهدارنده دنده نیروی هیدرولیکی را از پیستون دریافت می‌کند تا با خم شدن مواد بایاس، مقابله کند و با توجه به نیروی هیدرولیک و در نتیجه عرض درگیری بین دنده اول و دنده دوم، در جهت شافت چرخان حرکت می‌کند. توسط نگهدارنده دنده پشتیبانی می‌شود، تغییر می‌کند.
با این ساختار، نگهدارنده چرخ دنده دارای یک سطح ضلع اول است که در برابر آن یکی از دو سطح کناری دنده دوم سر می‌خورد و یک سطح محیطی داخلی که نوک دندان های دنده دوم لغزیده می‌شود، پیستون در تماس با نگهدارنده دنده است و دارای یک سطح جانبی دوم است که سر دیگر آن از دو سطح جانبی چرخ دنده دوم سر می‌خورد، یک انتهای عضو شافت که سوپاپ دنده دوم را پیستون پشتیبانی می‌کند و انتهای دیگر عضو شافت (برای به عنوان مثال شافت پشتیبانی سمت رانده 25 از تجسم ترجیحی) ترجیحاً توسط نگهدارنده چرخ دنده پشتیبانی می‌شود.

علاوه بر این، سطح جانبی چرخ دنده محرک ترجیحاً دارای یک فرورفتگی است که در بخشی از منطقه کشویی حداقل در یکی از سطح سمت اول و سطح طرف دوم تشکیل شده است. ساختاری قابل قبول است که در آن یک کانال داخلی روغن در محفظه اصلی متصل شود که درگاه تخلیه را به یک فضای محصور در پشت سطح پیستون متصل می‌کند، و پیستون نیروی هیدرولیکی را از فشار روغن شارژ دیزلی که به فضای بسته ارائه می‌شود دریافت می‌کند از طریق کانال داخلی روغن. ترجیحاً پیستون دارای شکل استوانه‌ای است و نصب شده استپ دنده‌ای اختراع حاضر شامل یک دنده اول است (به عنوان مثال دنده محرک 10 تجسم مورد نظر

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *