روش استفاده از پمپ دند‌ه‌ای در زمینه فنی

0 دیدگاه
روش استفاده از پمپ دند‌ه‌ای

به طور خاص، این روش برای مهار هوا و روغن از یک جز هواپیما برای بازگشت روغن به مخزن برای چرخش مجدد به جز to قابل استفاده است. ART BACKGROUND ART سیستم های روانکاری و تمیز کردن هواپیما روغن را برای روغن کاری اجزای هواپیما فراهم می‌کند. روغن با استفاده از پمپ‌هایی که روغن را برای گردش مجدد به مخزن بر می‌گردانند، خرد می‌شود.
روغن پاک شده توسط پمپ‌ها می‌تواند محتوای هوا زیادی در مخلوط هوا و روغن داشته باشد. قبل از گردش مجدد روغن از مخزن اصلی، ترجیح داده می‌شود هوا از مخلوط روغن و روغن خارج شود تا از وصل شدن و خاموش شدن جلوگیری شود ضربان‌های فشار و حلزون‌های هوا، سپس حلزون‌های روغن در مایعات موجود در اجزای هواپیما.
این نوسانات فشار می‌تواند به اجزای هواپیما آسیب برساند، خنک کردن با روغن نیز موثرتر از ترکیب مخلوط هوا و روغن است، به عنوان مثال در یک مبدل حرارتی. شناخته شده است که از پمپ‌های دنده‌ای برای مهار مخلوط روغن و روغن در روغنکاری هواپیما و سیستم‌های تمیز کردن هواپیما قبل از بازگرداندن روغن به مخزن برای چرخش مجدد هوا استفاده می‌شود. در این سیستم‌های شناخته شده‌، یک جداکننده روغن و روغن در پایین دست از پمپ دنده برای از بین بردن هوا مستقر شده است. این پمپ دنده ای برای پمپاژ نسبت‌های مختلف روغن هوا در نسبت فشار از 1 تا بیش از 50 لازم است. در نسبت فشار بالاتر، انتقال و نشت هوا از تخلیه به ورودی پمپ خلا de ورودی را تخریب می‌کند و تا حدی گلدان را پر می‌کند.

فشار تخلیه

حجم تیپ پمپ. یکی از دلایل فشار تخلیه زیاد در این پمپ‌ها، ضرورت اجرای مخلوط دو فاز از طریق جدا کننده هوا و روغن است. شناخته شده است که در پمپ‌های دنده‌ای که دارای چرخ دنده‌های بینابین هستند که برای پمپاژ مایع هوادهی، مایعات حاوی گازها یا امولسیون مایعات و گازها استفاده می‌شود، مایعات به دور دنده سانتریفیوژ می‌شوند و فاز گاز در یک خلاoid گیر می‌کند در سمت تحویل پمپ در لبه دنده‌های متصل کننده تشکیل شده است. برای جلوگیری از فشرده شدن گاز گیر افتاده و مجبور شدن از طریق چرخ دنده‌های مخلوط با سرعت‌های بسیار زیاد به سمت ورودی پمپ، این پیشنهاد در Pat Pat. شماره 4،480،970 برای تهیه لوله تخلیه در سمت خروجی پمپ نزدیک به نوک دنده‌های مشبک.
با این حال‌‎، این ترتیب شناخته شده مانع از بازگشت بخشی از هوا به مخزن نمی‌شود و نوع پمپاژ چرخش مثبت چرخشی برای جداسازی گریز از مرکز شناسه‌های آنفلوانزا مایع و گازی به خودی خود شناخته شده است که در پت. شماره‌های 3،137،234 و 3،242،867. Pat Pat شماره 2،619،911 دیس یک پمپ را با چرخ دنده‌های بیننده برای جداسازی گریز از مرکز می‌بندد. علاوه بر این، مایع سوپرشارژ نیز برای تخلیه اجباری هوا و بخار انباشته شده از قسمت داخلی فضای بین دندانی یا جیب، جمع می‌شود. Pat Pat شماره‌های 1،477،850 2،180،771 و 2،458،452 نمونه‌هایی از پمپ‌های مرتب شده سریال را نشان می‌دهد که در آن پمپ پایین دست ظرفیت کمتری نسبت به پمپ جریان بالا و همچنین استفاده از شیر تسکین دهنده بیننیازی به جدا کننده جداگانه هوا و روغن از پایین جریان پمپ دنده نیست. پمپ‌ها به منظور هدایت جریان مایع اضافی. Pat Pat شماره 3،526،470؛ 4،631،009 و 4،697،995 بیشتر وضعیت هنر را نشان می‌دهد.

 

چرخ دنده‌ها

هدف از این اختراع ارائه روش بهبود یافته برای جداسازی مایع حاوی گاز است، چه به صورت مایع هوادهی، امولسیون مایع و گاز، مخلوط یا غیر آن، از گاز در یک پمپ دنده‌ای متشکل از یک جفت چرخ دنده مشبک که از مزایای نامناسب پمپ‌های دنده شناخته شده جلوگیری می‌کند. به طور خاص، هدف از این اختراع ارائه یک روش بهبود یافته برای مهار هوا و روغن از یک جز component هواپیما برای بازگشت روغن به یک مخزن برای جمع آوری مجدد به جز component است که به طور مطلوب باعث جدا شدن گریز از مرکز ذاتی دو فاز می‌شود.
در داخل دنده‌های دنده پمپ دنده خارجی برای جدا کردن روغن از گاز و هدایت تنها روغن دارای درجه حرارت جدا شده به مخزن پایین دست و در نتیجه نیاز به جدا کننده روغن جداگانه هوا را از بین می‌برد. هدف دیگر این اختراع تهیه پمپ دنده‌ای بهبود یافته است که توانایی پمپاژ نسبت‌های مختلف گاز و مایع با افزایش فشار کاهش یافته در پمپ را داشته باشد. به طور خاص، هدف این اختراع تهیه یک پمپ دنده خارجی بهبود یافته دو مرحله‌ای برای جداسازی فاز مایع و گاز است که می‌تواند به عنوان مثال در سیستم‌های روغن کاری و تمیز کردن هواپیما مورد استفاده قرار گیرد. این و سایر اشیا of اختراع توسط پمپ دنده‌ای بهبود یافته اختراع حاصل می‌شود که شامل چرخ دنده‌های مخلوط اول و دوم است که می‌توانند برای پمپاژ یک مایع به صورت چرخشی هدایت شوند. چرخ دنده‌ها در محفظه‌ای قرار گرفته‌اند که شامل ورودی برای ارتباط پمپ دنده‌ای با منبع مایع است که ممکن است حاوی گاز باشد.

چرخش متناوب

چرخش چرخ دنده‌های متناوب و نیروی گریز از مرکز حاصل بر روی مایع پمپ شده باعث جدا شدن مایع از گاز می‌شود در جایی که مایع وارد شده به پمپ دنده از طریق ورودی حاوی گاز است. این محفظه علاوه بر این شامل وسایل خروجی اول واقع در بالادست یک منطقه مش چرخ دنده‌ها برای تخلیه فقط مایعی است که وقتی گاز مایع وارد شده به پمپ دنده از گاز جدا شده است، و دوم وسیله خروجی برای تخلیه گاز و هر مایع باقی مانده است. معنی خروجی دوم در تجسم آشکار، ترجیحی در محفظه مجاور یک منطقه مشبک در سمت گره چرخ دنده‌های مخلوط، در یک طرف چرخ دنده مقابل ورودی قرار دارد. اولین وسیله خروجی در محفظه متوسط ​​محفظه خروجی دوم و ورودی قرار دارد.
به ویژه، پورت‌های شارژ دیسکی اول و دوم اولین وسیله خروجی در محوطه مجاور دنده‌های اتصال دهنده اول و دوم، به ترتیب، در مکان‌های بالادست با توجه به جهت حرکت دنده‌ها و مایع پمپاژ شده از طریق منطقه مشبک چرخ دنده‌ها و معنی خروجی دوم است. خطوط تخلیه اول و دوم از پورت‌های تخلیه اول و دوم به ترتیب در جهاتی گسترش می‌یابند که به طور کلی با حاشیه خارجی دنده مرتبط و محفظه مجاور منشعب هستند همانطور که در یک سطح مقطع از پمپ دنده عمود بر محورهای چرخش چرخ دنده‌های اول و دوم. به عنوان یک نتیجه از این ترتیب، شتاب گریز از مرکز و سرعت مماسی مایعی که از گاز جدا شده است برای جابجایی آن از چرخ دنده‌های مخلوط در خطوط تخلیه استفاده می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *