جبران خرابی و سابیدگی در پمپ دنده ‌ای چگونه است؟

0 دیدگاه
سابیدگی در پمپ دنده ‌ای

اختراع حاضر مربوط به فرم جدیدی از ساخت پمپ‌های دنده‌ای سیال است که در آن عناصر متحرک و تماس گیرنده طوری طراحی شده‌اند که سابیدگی در پمپ دنده‌‌ای و خرابی را جبران می‌کنند. My in is vention همچنین در مورد افشای روشی برای بازیابی پمپ‌های دنده‌ای قدیمی فرسوده معمولی فکر می‌کند تا بتوان آن‌ها را برای استفاده مجدد و داشتن خواص پمپ جبران کننده سایش ذخیره کرد.
هدف دیگر از اختراع ارائه وسیله‌ای برای تنظیم میزان فشار مایع تولید شده توسط پمپ دنده‌‌ای است. بنابراین برای تحقق اهداف فوق و مرتبط، این اختراع شامل وسایلی است که از این پس به طور کامل شرح داده خواهد شد و به طور خاص در ادعاها ذکر شده است. نقشه ضمیمه و خلاصه توضیحات زیر به تفصیل بیان شده است یک روش تایید شده برای انجام اختراع، این روش افشا شده اما یکی از 20 روش مختلف در استفاده از اصل اختراع است. در نقاشی ضمیمه گفته شده: شکل 1 نمای بالایی نیم مقطعی یک پمپ دنده‌ای است که طبق اصل 25 اختراع من ساخته شده است. شکل 2 یک نمای پلان است که از صفحه‌ای معمولی با شکل 1 و کاملاً در امتداد خط 2-2 گرفته شده است و شکل 3 یک نمای مقطعی برش خورده از قسمت لبه یاتاقان صفحه نسبت به 30 صورت شعاعی چرخ دنده‌های پمپ است.
اکنون به طور خاص به ترسیم اشاره می‌شود، پمپ دنده‌ای که در آن نشان داده شده شامل یک عضو محفظه است که به طور کلی توسط nu meral با پایه 2 و پوشش قابل جدا شدن 35 صفحه نشان داده می‌شود. گل میخ‌های مناسب بستن 4. شافت محرک 5 در خرس قرار دارد که 7 در محفظه f و دارای 6 در صفحه انتهایی است. بسته بندی 8، که توسط 40 بوش 9 در جای خود نگه داشته می‌شود، به عنوان یک غده آب بندی اطراف شافت درایو عمل می‌کند 5. شافت دوم 0 موازی با شافت محرک 5 به ترتیب توسط یاتاقان‌ها و 2 در صفحه انتهایی 3 و محفظه حمل می‌شود. شافت‌های 5 و 0 به نوبه خود دارای چرخ دنده‌های مخروطی مخروطی یا 45 مخروطی 3 و 4. چرخ دنده 3 ممکن است با استفاده از یک کلید وودروف مناسب به شافت 5 بسته شود.

شماتیک

چهره‌های محیطی دنده‌های 13 و 4 با دیواره‌های مخروطی داخلی 6 و 7 به ترتیب در 50 محفظه پمپ. دهانه ورودی 8 و دهانه خروجی 9 با محفظه پمپ بالایی ارتباط برقرار می‌کنند. از این رو، چرخش چرخ دنده‌ها در جهتی که با فلش‌ها در شکل 2 نشان داده شده است، تأثیر القای مایعات از طریق ورودی 8 را خواهد داشت و این سیالات را به اطراف حمل می‌کند. بین حدفاصل دندان‌های دنده و بیرون کشیدن آن از طریق دهانه خروجی 9. یک صفحه 20 بیش از این، سطوح بزرگتر شعاعی چرخ دنده 3 و f4 قرار دارد و با استفاده از سیم پیچ سیم پیچ 2 که در انتهای آن نصب شده است، بر علیه آن‌ها فشار می‌آید. پیچ قابل تنظیم 22. می‌توان مهره قفل 23 را روی پیچ 22 تهیه کرد تا دومی را در موقعیت دلخواه خود ثابت کند.
همانطور که در شکل 3 نشان داده شده است، pe-. لبه جانبی صفحه 20 دارای یک شیار V شکل 30 است که در آن یک ماده بسته بندی نصب شده است. بسته بندی 3 به عنوان وسیله‌ای برای ایجاد یک مهر و موم بهتر بین لبه p 20 و دیواره‌های داخلی 6 و 7 مسکن بررسی ساختار فوق این واقعیت را نشان می‌دهد که در اثر ساییدگی بین سطح محیطی دنده های 3 و 4 و دیواره‌های داخلی 6 و 7 به ترتیب محفظه پمپ، صفحه انتهایی 20 محوری چرخ دنده‌ها را از بین می‌برد جبران سایش حاصل. بعلاوه باید توجه داشت که در نقطه اتصال دندان‌های دنده‌ای که با عدد ارجاع A نشان داده شده است، اگرچه چنین چرخ دنده‌هایی بر روی محورهای موازی حمل می‌شوند، با این وجود مهر و موم مایع کارآمد ارائه می‌شود زیرا در همه زمان‌ها همپوشانی تماس متقابل با دندان‌های دنده‌ای به عبارت دیگر، نیازی به ساری نیست که نوک دنده‌های چرخ دنده در تمام طول محوری خود با پایه های دندانه‌های دنده‌ای که برعکس قرار دارند تماس بگیرند.

کاهش فشار

در صورت تمایل به کاهش فشار جریان سیال توسط پمپ یا تنظیم آن، صرفاً لازم است از طریق تنظیم پیچ 22 از فشرده سازی فنر سیم پیچ 2 کاسته شود، به طوری که صفحه پشتی 20 اجازه می‌دهد تا یک نشت یا اثر بای پس در اطراف صفحات شعاعی چرخ دنده 3 و 4. در روش من برای بازیابی پمپ‌های دنده فرسوده با طراحی معمولی، روش به شرح زیر است: محفظه داخلی یک پمپ دنده معمولی مستطیل است، به عنوان با خطوط نقطه گذاری شده 24 و 25 در شکل 1 نشان داده شده است، و البته چرخ دنده‌ها دارای یک مقطع مستطیل شکل برای مطابقت با چنین دیواره‌های اتاق شکل هستند. هنگامی که اثرات سایش و زوال بین چهره‌های محیطی چنین چرخ دنده هایی به شکل مستطیل شکل و دیوارهای محفظه مجاور آن‌ها بسیار زیاد شده است، چرخ دنده‌ها برداشته می‌شوند و دیواره‌های داخلی اتاق پمپ با استفاده از رسوب فلز اضافی ساخته می‌شود و سپس به یک فرم مخروطی یا مخروطی با
شماره‌های مرجع f6 و fl نشان داده می‌شود.
چرخ دنده‌ها نیز به منظور مخلوط شدن با دیواره‌های محفظه پمپ که بدین ترتیب تشکیل شده‌اند، ماشین‌کاری یا به شکل مخروطی زمینی می‌شوند. توسط با توجه به چنین فرایندی، ممکن است یک پمپ دنده فرسوده و بی‌فایده دوباره به کار خود درآید، با یک دوره استفاده قابل استفاده که بزرگتر یا بیشتر از پمپ اصلی است.

سابیدگی در پمپ دنده ‌ایهمچنین لازم به ذکر است که قطر سوراخ ضربه‌ای که پیچ قابل تنظیم 22 در آن بزرگتر از قطر فنر سیم پیچ قرار می‌گیرد، بنابراین ممکن است بدون ایجاد مزاحمت، دومی به راحتی از طریق دیواره صفحه پوشش 3 نصب و برداشته شود. باقی مانده به عنوان مونتاژ.
روش‌های دیگری برای استفاده از اصل اختراع من ممکن است به جای آنچه توضیح داده شد، تغییر ایجاد شود، زیرا در مورد فرآیند آشکار شده در اینجا تغییر ایجاد می‌شود، به شرطی که مرحله یا مراحل ذکر شده توسط هر یک از ادعاهای زیر یا معادل آن مرحله یا مراحل گفته شده باشد به کار گرفته شده. بنابراین من به طور خاص اختراع خود را ذکر و به طور واضح ادعا می‌کنم: و دیواره‌های داخلی در محفظه گفته شده برای تماس با سطح Sur دنده‌ای گفته شده، یک صفحه تحمل به صورت شعاعی بزرگتر چرخ دنده‌های گفته شده و وسیله‌ای برای اصرار صفحه گفته شده در جهت محوری با چرخش مجدد به چرخ دنده‌های گفته شده است. 2. در یک پمپ دنده‌ای‌، ترکیبی از یک عضو محفظه‌ای‌، شافت‌های محوری موازی وارد می‌شوند.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *