ساختار پمپ‌های دنده‌ای هیدرولیک چگونه است؟

0 دیدگاه
ساختار پمپ‌های دنده‌ای هیدرولیک

پمپ دنده ای هیدرولیک جزئی از اجزای تامین کننده نیرو در مدارهای هیدرولیک هستند. تمامی پمپ های دنده ای مورد استفاده در سیستم های فشار هیدرواستاتیک از نوع جابجایی مثبت هستند.
پمپ های دنده ای جابجایی غیر مثبت که معمولاً با ویژگی های فشار کم و دبی بالا مشخص می شوند، قادر به تولید توان کافی مورد نیاز سیستم های قدرت هیدرواستاتیک نیستند. در میان پمپ‌های جابجایی مثبت، پمپ‌های دنده‌ای با جابجایی ثابت اغلب در کاربردهای مداری استفاده می‌شوند که مشتریان نسبت به هزینه خرید اولیه سیستم حساس هستند و نیازی نیست که راندمان عملیاتی کلی بسیار بالا باشد.
همچنین پمپ‌های دنده‌ای را می‌توان در سرعت‌های بالا کار کرد و در کاربردهایی که فشارهای کاری کم تا متوسط ​​است، استفاده کرد. پمپ های دنده ای دنده ای از مکانیزم بسیار ساده ای برای تولید جریان استفاده می کنند و بنابراین دارای حداقل تعداد قطعات مرتبط با طراحی هستند.

سادگی طراحی پمپ دنده ای در مقایسه با سایر پمپ های دنده ای جابجایی مثبت که از طراحی پیچیده تری استفاده می کنند، به قابلیت اطمینان بالاتری منجر می شود. اگرچه پمپ‌های دنده‌ای از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار هستند و هزینه خرید پایینی را به مشتری نهایی ارائه می‌دهند، اما اغلب با ویژگی‌های عملکردی همراه هستند که نسبت به سایر انواع پمپ‌های جابجایی مثبت سطح صدای بالاتری ایجاد می‌کنند.
این سطوح نویز با موج جریان قابل توجه پمپ همراه است که باعث ایجاد موج فشار و نیروهای نوسانی در سیستم می شود. از آنجایی که موج جریان به عنوان اولین علت این نیروهای نوسانی در نظر گرفته می‌شود، فرض می‌شود که جریان روان‌تر پمپ نیز صدای تولید شده را کاهش می‌دهد. این مقاله بر روی در نظر گرفتن ویژگی‌های موج جریان از دیدگاه ایده‌آل یا نظری تمرکز دارد.

ساختاری متفاوت در پمپ های دنده ای هیدرولیک

بررسی ساختار پمپ‌های دنده‌ای هیدرولیک

پمپ های دنده ای دنده ای از قدیمی ترین و پرکاربردترین پمپ ها در صنعت هستند. اگرچه عملکرد قطعات پمپ دنده‌ای در اصل کارکرد خود بسیار ساده است، اما درک اساسی جریان پمپ آنی برای سال ها موضوع قابل توجهی بوده است. پیچیدگی این موضوع به دلیل ماهیت هندسه درگیر است که معمولاً برای حل معادلات حاکم به تحلیل عددی نیاز دارد. بسیاری از تحقیقات اخیر که بیشتر مربوط به فناوری پمپ دنده ای است به طور خلاصه در پاراگراف زیر خلاصه شده است.

تحقیقات مربوط به میانگین دبی پمپ دنده ای توسط Frith و Scott @1# انجام شده است. نویسندگان در کار خود، کاهش نرخ جریان متوسط ​​را به تولید آنلاین زباله‌های سایش مرتبط کرده‌اند. در تحقیقات دیگر، نویسندگان بر پیش بینی ضخامت لایه سیال بین صفحه انتهایی چرخ دنده و صفحه سایش انتهایی @2-4# تاکید کرده اند. در این کار، نویسندگان در درجه اول به نشت حجمی و راندمان پمپ توجه داشتند. برای پیش‌بینی گشتاورها و نیروهای چرخه‌ای روی شفت پمپ، فاستر، تیلور و بیدهندی @5# تجزیه و تحلیل عمیقی از پمپ دنده‌ای با استفاده از یک برنامه کامپیوتری برای تولید راه‌حل‌ها انجام دادند. این کار حجم محبوس شده مایع بین دندان های مشبک را در نظر گرفت و نتایج به خوبی با داده های آزمایش واقعی مقایسه شد.
با این حال، دیگران در تلاش برای کاهش و/یا مقایسه دامنه جریان تخلیه پمپ @6,7# بر هندسه‌های مختلف دندان تمرکز کرده‌اند. اگرچه همه این کارها به خودی خود ارزشمند بوده اند، اما هیچ یک از این کارها مقایسه پمپ های دنده ای دنده خارجی هم اندازه را در نظر نگرفته است که از تعداد دندانه های مختلف برای چرخ دنده های محرک و محرک استفاده می کنند.

 

ساختاری متفاوت در پمپ های دنده ای هیدرولیک

ساخت دنده

سوال مربوط به شماره دنده مهم است زیرا سایر انواع پمپ جابجایی مثبت بسته به تعداد عناصر پمپاژ گسسته ای که استفاده می شود، ویژگی های جریان متفاوتی را نشان می دهند. برای مثال، نشان داده شده است که پمپ‌های پیستونی محوری برای پمپ‌هایی که از عدد زوج در مقابل تعداد فرد پیستون @8# استفاده می‌کنند، شکل‌های پالس متفاوتی را نشان می‌دهند.
این مطالعه با هدف مستندسازی اثرات نظری تغییر شماره دندان بر چرخ دنده‌هایی که در طرح‌های پمپ دنده‌ای خارجی استفاده می‌شوند، انجام شده است. اهداف پژوهش. هدف اصلی این تحقیق بررسی موج جریان یک پمپ دنده‌ای خارجی است زیرا با استفاده از ترکیب‌های مختلف دندانه‌ها برای دنده‌های محرک و محرک متفاوت است. با انجام این مطالعه، انتظار می‌رود که نتایج کلی در مورد تأثیر استفاده از تعداد دندانه‌های چرخ دنده متفاوت در پمپ‌های با اندازه مشابه به دست آید. همانطور که در بررسی ادبیات اشاره شد، مطالعه ای از این نوع هنوز منتشر نشده است.

این تحقیق با غیر بعدی سازی متغیرهایی که در تحلیل مورد استفاده قرار خواهند گرفت آغاز می شود. انگیزه انجام تجزیه و تحلیل غیربعدی این است که نتایج را برای پمپ های دنده ای با هر اندازه ای قابل اجرا کنیم.
این بدان معنی است که نتایج نهایی را می توان به سادگی برای یک موقعیت طراحی خاص مقیاس کرد. وظیفه دوم این تحقیق استخراج معادلات حاکم بر ریپل جریان پمپ است. این با استفاده از رویکرد حجم کنترل انجام می شود و نشان داده می شود که معادله ریپل جریان به آن وابسته است

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *