بررسی ساختار کاربردی پمپ دنده‌ای در خودرو

0 دیدگاه
ساختار کاربردی پمپ دنده ای در خودرو

به خوبی شناخته شده است که در زمینه خودرو، و همچنین در سایر زمینه ها، به دلایل راحتی، تقاضای فزاینده‌ای برای قطعاتی وجود دارد که سطوح کم صدا و ارتعاش تولید می کنند. در نتیجه این یکی از مشکلات اصلی تامین کنندگان قطعات خودرو است که مجبور هستند دانش خود را در مورد رفتار پویا محصولات خود افزایش دهند. کنترل صدا و لرزش کار آسانی نیست، زیرا نتیجه راحتی نهایی به عوامل مختلفی بستگی دارد. همچنین راه‌های مختلفی برای رویارویی با این مشکل وجود دارد، مانند استفاده از عایق صدا یا اصلاح طراحی اجزا.

آخرین کار مستلزم دانش خوب رفتار دینامیکی سیستم است: برای این منظور، مدل‌های ریاضی می‌توانند ابزار بسیار مفیدی برای شناسایی منابع نویز و ارتعاش و پیش‌بینی اثرات تغییرات طراحی باشند، بنابراین تعداد آزمایش‌های مورد نیاز برای بهبود طراحی را کاهش می‌دهند. در واقع، یک مدل ریاضی امکان مطالعه تاثیر پارامترهای طراحی و عملیاتی و همچنین عیوب ساخت و نصب بر روی رفتار دینامیکی ماشین را می‌دهد. توسعه مدل کار آسانی نیست همانطور که در الف نیاز دارد

مرحله اول تجزیه و تحلیل خوب سیستم به منظور تعریف اهداف مدل، این به معنای تعریف مهم‌ترین پدیده‌ها و مفروضاتی است که باید گنجانده شوند. مرحله دوم اما همچنین مهم در توسعه مدل، تدوین یا اصلاح نظریه های موجود به منظور تحقق اهداف مدل با در نظر گرفتن مسائل عددی است: مدل حاصل باید ساده باشد اما در عین حال باید یک مدل دقیق ارائه کند. و پیش بینی قابل اعتماد رفتار پویا.

در نهایت مدل توسعه‌ یافته باید با استفاده از آزمایش‌ها تأیید و تأیید شود. یک مدل خوب باید نمایش خوبی از ماشین واقعی باشد و بنابراین باید مطابقت خوبی با اندازه گیری‌های تجربی داشته باشد. در این آخرین کار، پارامترهای مدل باید به منظور نزدیک شدن به رفتار واقعی و شبیه سازی شده اصلاح شوند و ویژگی‌های مدل را بهبود بخشند.
این می‌تواند یک کار حیاتی باشد زیرا آزمایش‌های خوب به همان اندازه نادر هستند که تئوری‌های خوب و سیستم‌های پیچیده گاهی اوقات مشکلات اضافی مرتبط با در دسترس بودن داده‌های تجربی را که مستقیماً با خروجی‌های مدل قابل مقایسه است، ایجاد می‌کنند.

ساختار کاربردی پمپ دنده ای در خودرو

کاربرد خودرویی

این کار مربوط به پمپ ای دنده خارجی برای کاربردهای خودرویی است که با سرعت بالا و فشار کم کار می‌کنند. این قطعات دارای دو منبع اصلی نویز هستند که هر دو فرکانس اصلی یکسانی دارند: تغییر دوره‌ای توزیع فشار روی چرخ دنده‌ها به دلیل جریان سیال از محفظه فشار پایین به محفظه فشار بالا و تغییر دوره‌ای نیروی مش بندی دنده.
با توجه به ماهیت پیچیده و ترکیبی از هر دو منبع تحریک، فرآیند طراحی یک کار دشوار است که به تعداد آزمایش‌های تجربی بیشتری نیاز دارد. این واقعیت علاقه به توسعه مدلی را افزایش می‌دهد که به طور همزمان اثرات مش بندی فشار و چرخ دنده را شامل می‌شود. تکامل فشار ماکروسکوپی در فضاهای بین دندانه‌ها در طول چرخش دنده به صورت جداگانه در Refs مورد مطالعه قرار گرفت. [1-3] ارائه پشتیبانی برای محاسبه فشار در مدل توسعه یافته در این مقاله.
چندین محقق دیگر توجه خود را بر ارزیابی تجربی نویز ناشی از سیال ناشی از پمپاژ سیال در مقایسه نتایج آزمایش با برخی از نتایج شبیه‌سازی متمرکز کردند [4-6]. همانطور که در Ref. [7] که شامل توصیف خوبی از مدل های ریاضی مورد استفاده برای این منظور است. پدیده مش بندی چرخ دنده به طور خاص در مقاله همراه مورد توجه قرار خواهد گرفت.
علاوه بر این، یکی از ویژگی‌های خاص طراحی پمپ دنده ای، استفاده از یاتاقان های ژورنال هیدرودینامیکی برای پشتیبانی از شفت دنده است. تجزیه و تحلیل ترکیبی چرخ دنده‌ها و یاتاقان‌های روغن در ادبیات با استفاده از چندین فرمول یاتاقان روغن توسعه یافته است [8-11].

ساختار کاربردی پمپ دنده ای در خودرو

ساختار دنده‌ها

به ویژه، در Ref. [11] دینامیک یک جفت دنده خار پشتیبانی شده توسط یاتاقان های ژورنال با استفاده از نظریه ارائه شده در [12] مورد مطالعه قرار گرفت.
از سوی دیگر، چندین محقق توجه خود را بر تجزیه و تحلیل عمیق یاتاقان‌های ژورنال در ماشین‌های دوار متمرکز کرده‌اند که فرمول‌های مختلفی را برای ارزیابی مدار مجله و نیروهای واکنش ارائه می‌دهند [13-16]. این مقاله و مقاله همراه، که به عنوان یک بررسی تحلیلی از تحقیقات نویسندگان [17-21] در نظر گرفته شده است، یک مدل کینتو-الاستودینامیک پارامتر توده‌ای غیرخطی یک پمپ دنده‌ای خارجی را ارائه می‌کند.

این فعالیت تحقیقاتی توسط بخش مهندسی دانشگاه فرارا با همکاری TRW Automotive Italia S.p.A – Divisione Automotive Pumps (Ostellato، Ferrara، ایتالیا) انجام شد.
هدف این تحقیق گنجاندن تمام اثرات دینامیکی مهم در یک مدل، به منظور در نظر گرفتن تعاملات آنها و همچنین به دست آوردن یک مدل نسبتا ساده است. این یک مدل مسطح با شش درجه آزادی است و شامل توزیع فشار روغن، پدیده مش بندی چرخ دنده و واکنش های یاتاقان ژورنال هیدرودینامیکی است.

توزیع فشار روی چرخ دنده‌ها با زمان متغیر است و به گریز از مرکز دنده بستگی دارد [17،18،21]: به ​​صورت آنی محاسبه می‌شود و نیروها و گشتاورهای حاصل با در نظر گرفتن سایش کیس به دلیل فرآیند در حال اجرا به دست می آیند. همچنین جابجایی بلوک‌های بلبرینگ شناور. با توجه به پدیده مش بندی چرخ دنده، مدل شامل تحریکات پارامتریک ناشی از سفتی مش بندی متغیر با زمان و خطاهای پروفیل دندان، اثرات برگشت بین دندانه‌های مشبک، فشار روان کننده و امکان تماس دندان در هر دو خط عمل است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *