ساخت محفظه پمپ دنده ای چه مراحلی دارد؟

0 دیدگاه
ساخت محفظه پمپ دنده ای

یک تحمل چرخ دنده نسبی بالاتر از مقدار آستانه را نشان می‌دهد، کد به تکرار دیگری منتقل می‌شود u = ۳ که به همان موقعیت زاویه‌ای i اشاره دارد. این روش تا زمانی که شرایط تحمل چرخ دنده  برآورده شود یا تعداد تکرار به یک مقدار محدود برسد، تکرار می‌شود.
همگرایی حساب دیفرانسیل و انتگرال معمولاً بسیار سریع است و سه تا چهار تکرار برای برآوردن یک شرط تحمل چرخ دنده  با مقدار آستانه برابر با ۱.۳ کافی است. از آنجایی که در صورت سرعت کم یا بارهای سبک، کد ممکن است در حداقل محلی قرار گیرد.

یک کمپین تجربی اختصاصی به منظور رسیدگی به فرضیات داده‌های صحیح و دستیابی به اعتبار آماری برای رویکرد مدل‌سازی پیشنهادی انجام شده است. یک پمپ دنده ای به طور خاص برای آزمایش‌ها طراحی و ساخته شده است.
پارامترهای طراحی اصلی در جدول ۱ گزارش شده است. همانطور که می‌توان اشاره کرد، جفت چرخ دنده توسط دو چرخ دنده مارپیچ با تعداد دندانه‌های مختلف تشکیل شده است، به طوری که τ ≠ ۱. علیرغم این انتخاب ممکن است غیرعادی در نظر گرفته شود.

مطالعه تجربی پمپ های دنده ای

طراحی ساختاری دنده‌ها

مطالعات همانطور که در [. 32] آن را بیشتر و بیشتر رایج می‌کنند.
مشخصه τ ≠ ۱ نیاز به یک روش طراحی وقت گیرتر دارد زیرا تمام شیارها نامتقارن هستند و زمان‌بندی آن‌ها بین دو چرخ دنده متفاوت است.
از سوی دیگر، این ویژگی طراحی اجازه می‌دهد تا اندازه پمپ را به میزان قابل توجهی کاهش دهد بدون اینکه بر جابجایی دستگاه تأثیر بگذارد، که توسط تعداد دندانه‌های چرخ دنده کنترل می‌شود، همانطور که در تصویر نشان داده شده است.
[32]. علاوه بر این، شایان ذکر است که جفت دنده اتخاذ شده یک طرح تماس تک طرفه با نسبت ماژول برگشتی به معمولی بالاتر از ۰.۱ است. شکل ۳ تنظیمات مکانیکی پمپ را نشان می‌دهد.
جفت چرخ دنده مارپیچ در داخل یک محفظه چدنی قرار دارد، بنابراین فاصله‌های شعاعی در هر دو سمت محرک و رانده طوری طراحی شده‌اند که نیازی به در حال اجرا نداشته باشند، زیرا اصطکاک تماس بین نوک دندان و پوشش نمی‌تواند رخ دهد.
سپس چرخ دنده‌ها توسط یک صفحه رانشی پوشانده می‌شود و کل دستگاه توسط یک صفحه پوششی بسته‌بندی می‌شود که با چهار پیچ به بدنه بسته می‌شود. یک مهر و موم لاستیکی بین محفظه و صفحه پوشش قرار می‌گیرد تا نشتی را کاهش دهد.
بلبرینگ‌های ژورنال مستقیماً از بدنه و صفحه پوششی به دست می‌آیند، در حالی که شیارها روی صفحه رانش و بدنه آسیاب می‌شوند. همانطور که از شکل ۳ مشاهده می‌شود، شیارهای بای پس اختصاصی روی بدنه، صفحه رانش و صفحه پوششی طراحی شده‌اند تا تامین روغن از محفظه مکش به هر یاتاقان ژورنال را تضمین کنند.
پمپ برای کار در شرایط غوطه‌ور طراحی شده است، همانطور که معمولا برای پمپ‌هایی که به عنوان تامین کننده روغن در گیربکس‌های اتوماتیک کار می‌کنند، مورد نیاز است.

مطالعه تجربی پمپ های دنده ای

ساخت محفظه پمپ دنده‌ای

پمپ دنده ای طراحی شده در 20 نمونه اسمی یکسان، به منظور انجام یک توصیف آماری از رفتار پمپ ساخته شده است.
در واقع، علیرغم اینکه هر نمونه بر اساس طرح یکسانی است که باید به ۲۰ پمپ یکسان منجر شود، تلرانس‌های طراحی به همراه دقت فرآیند تولید، لزوماً باعث وجود ناهماهنگی‌های جزئی می‌شود.
در نتیجه، ۲۰ نمونه در سطح جهانی رفتار کلان یکسانی را نشان خواهند داد، اما هر پمپ دنده‌ای منحنی مشخصه خود را نیز خواهد داشت. بنابراین واضح است که برای پرداختن صحیح به دقت مدل پیشنهادی، توصیف دقیق نمونه‌ها در گام اول الزامی است.
بر اساس این ملاحظات، میانگین مقدار واقعی فاصله‌های نوک دندان/پوشش و فاصله‌های شعاعی یاتاقان برای هر پمپ دنده ای، در پایان فرآیند تولید، در هر دو دنده اندازه‌گیری شده است.
اولی، به ویژه، نشان دهنده میانگین شکاف آب‌بندی واقعی بین نوک دندان‌ها و محفظه پمپ است، زمانی که مرکز دنده با مرکز یاتاقان ژورنال منطبق می‌شود، و خطاهای تولیدی را هم در دنده و هم در بدنه پمپ محاسبه می‌کند.
این مقدار با محاسبه تفاوت بین میانگین شعاع اندازه‌گیری شده سطح پوشش پمپ و میانگین شعاع اندازه‌گیری شده نوک دنده به دست می‌آید. به طور مشابه، فاصله‌های شعاعی یاتاقان نشان دهنده شکاف متوسط ​​بین شعاع سوراخ محفظه و شعاع محور چرخ دنده است.
با توجه به دقت بالای موردنیاز، اندازه‌گیری‌ها توسط آزمایشگاه خصوصی واجد شرایط ویژه در انجام آزمایش‌های ابعادی غیر مخرب انجام شده است.
اندازه گیری‌های مربوط به فاصله واقعی شیارهای آسیاب شده در داخل مناطق تحت فشار و همچنین فاصله‌های محوری واقعی در مطالعه تجربی گنجانده نشده است.
این انتخاب بر اساس این واقعیت است که شیارهای تحت فشار با تلورانس‌های طراحی به دست می‌آیند که سه مرتبه کوچکتر از ابعاد جهانی شیار آن‌ها هستند.
به طور مشابه، زنجیره تحمل چرخ دنده برای به دست آوردن فاصله‌های محوری اسمی طراحی شده است که نیمی از فاصله‌های نوک دندان / پوشش دندان است.
این انتخاب، همراه با نازک بودن نوک دندان و تعداد بالای دندانه‌ها برای پمپ دنده، نشان می‌دهد که نشت‌های محوری دو مرتبه کمتر از فاصله‌های شعاعی مرتبط هستند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *