سینماتیک پمپ دنده‌ای چیست‌؟

0 دیدگاه
سینماتیک پمپ دنده‌ای

پمپ‌های دنده اجزایی هستند که عمدتا در سیستم‌های قدرت هیدرولیک و سیالات برای انتقال انرژی استفاده می‌شوند.
آن‌ها از دو چرخ دنده مشبک تشکیل شده‌اند که معمولاً دارای 9 تا 12 دندان هستند و در محفظه‌ای کاملاً مناسب محصور شده‌اند. یک دنده توسط موتور هدایت می‌شود و در عوض دنده دیگر را هدایت می‌کند.

ساده‌ترین نسخه دارای دندانه‌های دنده‌ای “خار” برش مستقیم از نوع بی حسی است اما دندان‌های “استخوان شاه ماهی” و “مارپیچ” نیز موجود است. دو چرخ دنده توسط دو بوش توخالی جانبی و دو یاتاقان پشتیبانی می‌شوند. یاتاقان‌ها باعث چرخش چرخ دنده‌ها با سرعت زیاد شافت می‌شوند و درزهای مختلفی برای جلوگیری از نشت مایع در داخل بوش قرار می‌گیرند (Skaistis ،1988).
این دندان‌های مشبک که جدا می‌شوند‌، خلا part جزئی ایجاد می‌کنند که با مایع پمپ شده پر می‌شود. با چرخش چرخ دنده‌ها‌، مایع به دام می‌افتد و به اطراف محفظه به طرف تخلیه پمپ رانده
می‌شود (شکل 1) عملیات پمپاژ که در منطقه مشبک انجام می‌شود‌، در فرکانس مشبک دنده و هارمونیک‌های مربوطه سر و صدا ایجاد می‌کند.
سینماتیک پمپ دنده ای چیست ؟

از طرف دیگر، نوسانات فشار تولید شده در سیال باعث ایجاد ارتعاشات روی قطعات مکانیکی می‌شود. هنگامی که فرکانس‌های این ارتعاشات با حالت ارتعاشات طبیعی این قسمت‌ها مطابقت داشته باشد، آن‌ها طنین انداز می‌شوند و می‌توانند به عنوان رادیاتور صوتی خود عمل کنند و باعث تولید نویز در هوا می‌شوند.
موجودیت واقعی صدای متصاعد شده در هوا در نهایت به ویژگی‌های دینامیکی سیستم و اتصال صوتی بین سطوح ارتعاشی و محیط اطراف (هوا) بستگی دارد. بعلاوه، حتی تعادل کامل و بی‌عیب قطعات چرخان یا خارج از مرکز بودن آن‌ها ممکن است باعث ایجاد ارتعاشات و در نتیجه سر و صدای موجود در هوا شود.
سادگی قطعات مکانیکی در ساختن پمپ دنده‌ ای (شکل 2) می‌تواند منجر به کسرهای گمراه کننده شود. علی رغم این مونتاژ کم‌، در واقع‌، طراحی و تجزیه و تحلیل این component مولفه هیدرولیکی بسیار ساده نیست، زیرا نقش‌های عملکردی بیشتری با قسمت‌های جداگانه آن در ارتباط هستند و در نتیجه رفتار پویای کلی شامل ترکیبی پیچیده از اثرات متعدد است.
برای چندین دهه مطالعات دقیق و گسترده‌ای بر روی این نوع تجهیزات به منظور بررسی اثرات عوامل فوق بر روی صدای منتشره در هوا انجام شده است. به طور خاص، مقالاتی را می‌توان یافت که به دلیل تقسیم فشار روغن روی چرخ دنده‌ها و سختی مشبک متغیر با زمان تغییر کرده است (Kuang،Lin،2002؛ Stryczek et al.،2015) یا حجم جابجایی (Huang و همکاران، 2008)؛ اثرات ناشی از دندان‌ها (Wojnarowski، Onishchenko، 2003)، شماره دندان و خطاهای مشخصات (Manring ،Kasaragadda ،2003؛ Pedrielli ،Carletti ،2014) یا مواد دندان (Rodionov و همکاران ، 2015) ؛ اثرات ناشی از عدم انطباق یاطاقان journal های مجله و بلوک‌های تحمل (Bonanno ،Pedrielli ، 2008؛ Borghi و همکاران، 2008)، به تعادل محوری (Borghi و همکاران، 2005) یا خارج از مرکز بودن دنده و پوسته (SungHoon و همکاران.  2013) ؛ اثرات ناشی از ویسکوزیته مایع (استوپا، چرنیشوف، 1990).

آزمایش تست عملکرد و صدا

با وجود این تحقیقات بزرگ، به دلیل پیچیدگی چندین مشارکت و تعاملات متقابل، فرمول رفتار دینامیکی این نوع پمپ‌ها هنوز یک وظیفه طاقت فرسا است. پمپ دنده خارجی 8.5 سی سی‌/ دور با 12 دنده دندانه‌ای برای این کار انتخاب شد. توسعه مدل شبیه سازی پمپ و همچنین مراحل فرآیند اعتبارسنجی انواع مختلفی از اندازه گیری‌ها را شامل می‌شود‌، مانند طیف‌های سیال شتاب گرفته شده در سرعت متغیر شافت، طیف‌های شتاب و فشار صدا که در شرایط مختلف کار اندازه گیری می‌شوند‌، طیف‌های قدرت صدا به دست آمده توسط صدا اندازه گیری شدت 3.1 دکل آزمون جمع آوری داده‌ها در آزمایشگاه با استفاده از دکل آزمایشی ساخته شده است که مطابق با شرایط نصب شده پیشنهاد شده توسط ISO 16902-1 است.

این استاندارد به طور خاص برای آزمایش قدرت صدا بر اساس اندازه گیری شدت صدا مورد استفاده قرار می‌گیرد اما شرایط نصب و راه اندازی پمپ نیز برای اندازه گیری ارتعاش مناسب بود. همانطور که در شکل 3 نشان داده شده است، ترتیب نصب شامل یک صفحه بازتابنده (دیواره بتونی) همزمان با سطح نصب پمپ بوده و در بین فلنج پشتیبانی پمپ و حرکت دهنده اصلی قرار گرفته است. لوله‌های ورودی و تخلیه از این صفحه منعکس کننده عبور می‌کردند. مدار هیدرولیک شامل فیلترهای روغن، کولرهای روغن‌، شیرهای محدود کننده و یک مخزن در صورت لزوم برای مطابقت با شرایط کارکرد هیدرولیک پمپ بود.

تمام این عناصر در پشت دیوار بتونی قرار داده شده بودند تا تابش صدا تا حد ممکن کم باشد. مبدل‌های مختلف (فشار روغن، دمای روغن، جریان و سرعت شافت) در مدار ادغام شده‌اند تا امکان نظارت مستمر بر تمام متغیرها را در حین جمع آوری داده‌ها فراهم کنند. این بررسی قابلیت تکرار شرایط کارکرد منبع مورد آزمایش را تضمین می‌کند. بیشترین اندازه گیری صدا و لرزش در سه شرایط مختلف عملیاتی با هدف بررسی میزان سر و صدا در زمانی است که خروجی پمپ مسدود باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *