عملکرد شیار‌های روی پوسته پمپ دنده‌ای

0 دیدگاه
شیار‌های روی پوسته پمپ دنده‌ای

در مورد تأثیر پیکربندی‌های ساختاری با هدف کاهش نوسان فشار پمپ‌های دنده‌ای وجود دارد. به عنوان مثال آزمایش‌های تغییرات جریان را روی دو پمپ دنده خارجی با هندسه‌های مختلف شیارهایی بر روی صفحات رانش انجام داد. معادله موج‌دار شدن جریان را استخراج کردند و اثر تعداد دنده‌های هر دو چرخ دنده محرک و محرک را بر ضربان‌های جریان یک پمپ دنده ای خارجی تجزیه و تحلیل کردند.
نتایج نشان داد که دنده محرک ویژگی‌های موج دار جریان پمپ را به طور قابل ملاحظه‌ای دیکته می‌کند. دریافتند که ضربان فشار پمپ‌های ژروتور (با فشار دیفرانسیل 0-0.4MPa) می‌تواند با اضافه شدن پورت‌ها به صفحه پوشش در طول آزمایش‌های آن‌ها کاهش یابد.
کیم و همکاران ۲ با استفاده از یک صفحه پورت با شیارهای تسکین دهنده، ضربان فشار پمپ ژروتور را که با فشار دیفرانسیل ۲.۵ مگاپاسکال کار می‌کرد کاهش دادند. در همین حال، آن‌ها یک سری تجزیه و تحلیل نظری در مورد ضربان فشار با در نظر گرفتن پیکربندی‌های ساختاری مختلف صفحه پورت، از جمله موقعیت‌های نصب ورودی/خروجی پورت و عرض شیار انجام دادند.
Rancic19 اثرات طراحی پورت را بر روی ضربان‌های فشار پمپ پره‌ای انتقال با دینامیک سیالات محاسباتی بررسی کرد و چندین پارامتر ساختاری مانند طول پورت در ورودی و تخلیه، اجرای شیارهای اندازه‌گیری در درگاه‌های تخلیه و ورودی و موارد مختلف در نظر گرفته شد.

تست شیار‌های روی پوسته پمپ دنده‌ای

اشکال شیارهای اندازه‌گیری به طور خلاصه، کارهای فوق عمدتاً بر روی فشار پمپ‌های ژروتور یا پمپ‌های دنده خارجی متمرکز شده‌اند و فشارهای جاری پمپ‌ها نسبتاً کم است.
با توجه به اینکه ضربان فشار در فشار کاری بالا ممکن است تفاوتی با فشار کاری کم داشته باشد، این کار عمدتاً برای مطالعه ضربان فشار پمپ دنده داخلی از طریق مطالعات تجربی است و به تفاوت ضربان فشار بین فشار کاری بالاتر می‌پردازد و فشار کاری کمتر در عین حال، معادله موج دار جریان برای تجزیه و تحلیل اثر سرعت چرخش و فشار کاری بر ضربان فشار IGP مشتق شده است.
تجزیه و تحلیل نظری هندسه چرخ دنده و اصل عملکرد شکل ۱ ساختار اصلی یک IGP فشار بالا را نشان می‌دهد. ۲۰ دارای یک پینیون (شفت چرخ دنده)، یعنی یک چرخ دنده دندانه دار خارجی است که به طور غیرعادی در یک حلقه دندانه دار داخلی قرار گرفته و با حلقه مشبک می‌شود. در یک نقطه از محیط یا در یک بخش از محیط.
۲۱ همانطور که پینیون در خلاف جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخد، حلقه در همان جهت می‌چرخد. خلاء در سمت محفظه مکش به دلیل درگیر نشدن دندان‌ها ایجاد می‌شود و روغن هیدرولیک به داخل محفظه مکش IGP مکیده می‌شود.
سپس فضاهای دندان به طور کامل با روغن هیدرولیک پر می‌شود. با ادامه چرخش دو چرخ دنده، روغن هیدرولیک به محفظه فشار قوی برده می‌شود و حجم فضاهای دندانی به دلیل درگیری تدریجی دندان‌ها کاهش می‌یابد.
بعداً روغن هیدرولیک از محفظه تخلیه می‌شود. پارامترهای ساختار اصلی IGP گرفته شده برای بررسی در جدول ۱ نشان داده شده است.
پینیون دارای ۱۲ دندان است و مرکز آن در O۱ قرار دارد. یکساله دارای ۱۸ دندان است و مرکز آن در O۲ قرار دارد که با خروج از مرکز e از O۱ خارج می‌شود.

سیستم تست

سیستم آزمایش اصلی یک IGP، ۲۰ همانطور که در شکل ۳ نشان داده شده است، عمدتاً از یک مخزن روغن، یک موتور اینورتر، یک پمپ دنده فشار بالا، بلوک‌های شیر هیدرولیک، سنسورها و سیستم‌های لوله‌کشی تشکیل شده است. پمپ توسط یک موتور اینورتر القایی ۴ قطبی ۱۱۰ کیلوواتی از طریق کوپلینگ، اتصال فلنج و سنسور سرعت گشتاور به حرکت در می‌آید.
سرعت چرخش پمپ را می‌توان به صورت بدون پله توسط اینورتر از ۲۰۰ دور در دقیقه تا ۳۰۰۰ دور در دقیقه کنترل کرد. سرعت چرخش و همچنین گشتاور شفت را می‌توان توسط سنسور سرعت-گشتاور کنترل کرد. محیط حمل شده روغن هیدرولیک شماره ۴۶ است که دمای آن را می‌توان توسط سیستم کنترل دما کنترل کرد (در این مقاله نشان داده نشده است).
دو سنسور فشار به ترتیب در ورودی و خروجی IGP قرار دارند. یکی سنسور فشار خلاء از ۰ تا ۰.۲ مگاپاسکال (فشار مطلق) است که فشار مکش را نظارت می‌کند. دیگری یک سنسور فشار عمومی از ۰ تا ۲۵ مگاپاسکال (فشار سنج) است که فشار تخلیه را نظارت می‌کند. دقت هر دو سنسور فشار ۲.۵٪ است. داده‌های فشار توسط یک دستگاه جمع آوری داده با فرکانس نمونه برداری ۲۵۶۰ هرتز جمع آوری می‌شود.
سرعت جریان توسط یک دنده‌سنج پیچیده که در لوله خروجی نزدیک مخزن روغن قرار دارد آزمایش می‌شود. نوسان فشار به طور کلی، ناهمواری و دامنه معمولاً برای اندازه گیری اندازه نوسان فشار در نظر گرفته می‌شود. در طول آزمایش‌ها، فشار ورودی بدون تغییر باقی می‌ماند و دامنه فشار ورودی p برای توصیف اندازه ضربان فشار استفاده می‌شود (به معادله (۱۳) مراجعه کنید). با در نظر گرفتن فشار خروجی تقریباً از ۰ مگاپاسکال تا ۲۵ مگاپاسکال تغییر می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *