پمپ دنده‌ای یا غلیظ کش چیست؟

0 دیدگاه
غلیظ کش

این مقاله مربوط به پمپ‌های مایع و به طور خاص به پمپ‌هایی از نوع جا به جایی مثبت چرخشی است‌، هدف اصلی تهیه ساختار پمپ دنده ای غلیظ کش پمپاژ است. تهیه یک پمپ چرخان از نوع جابجایی مثبت که قادر به حفظ یک پیش شرط از پیش تعیین شده در سمت تخلیه آن در محدوده بسیار نزدیک بیش از یک طیف گسترده‌ای از سرعت است. اشیا Other دیگر این اختراع شامل چشم انداز یک نوع پمپ با جابجایی مثبت چرخشی شامل عناصر دنده مانند داخلی و بیرونی است که در یک محفظه اطراف می‌چرخند و در آن عنصر دنده بیرونی با یک دیواره انتهایی که در آن ثابت شده و بسته می‌شود و که با عنصر دنده بیرونی بدنی قادر به حرکت محوری آن در پاسخ به تغییرات من فشار در سمت تخلیه پمپ برای حفظ فشار تخلیه قابل ملاحظه‌ای ثابت است‌.
تهیه یک پمپ از نوع توصیف شده که در آن عنصر دنده مانند بیرونی و بسته شدن دیواره انتهایی آن از نظر محوری به عنوان یک واحد نسبت به عناصر دنده مانند داخلی قابل حرکت است. تهیه یک پمپ از نوع توصیف شده در ابزارهای فنر برای اصرار مداوم به عنصر دنده مانند بیرونی و بسته شدن دیواره انتهایی مربوط به آن به سمت موقعیتی که در آن عناصر دنده مانند داخلی و خارجی به طور عرضی با یکدیگر تراز هستند.  تهیه یک ساختار همانطور که در بالا در شرح داده شده است.

دنده‌ها

که عنصر دنده مانند خروجی کاملاً بدون تماس محیطی با محفظه گردش Sur است. تهیه یک اتصال محرک جدید برای شافت پمپ از ساختار فوق الذکر و تهیه یک ساختار پمپ از نوع توصیف شده که در ساخت ساده است‌، در عملکرد کارآمد نسبت به ساخت آن کارآمد است. موارد فوق از جمله اشیا the ابتکاری پیشین است که شامل برخی از ویژگی‌های بدیع و ترکیب جدید است.
قطعاتی که از این پس با اشاره به نقاشی همراه شرح داده می‌شوند‌، و با در نظر گرفتن اشیا the فوق و سایر موارد ادعا می‌شوند. در نقاشی همراه که تجسم‌های مناسب این اختراع را نشان می‌دهد و در آن‌ها اعداد مانند قطعات مختلف در چندین مورد مختلف ذکر می‌شود نماها‌، شکل 1 یک نمای مقطعی عمودی است که به صورت محوری از طریق پمپ دوار ساخته شده مطابق با اختراع حاضر و با قسمت‌های مختلف نشان داده شده در موقعیت “در حالت استراحت” گرفته می‌شود. شکل 2 یک نمای مقطعی عمودی است که دقیقاً از پمپ نشان داده شده در شکل 1 همانند خط 2-2 آن گرفته شده است. شکل 3 یک نمای مقطعی عمودی است که دقیقاً از پمپ نشان داده شده در شکل 1 مانند خط 3-3 آن گرفته شده است. شکل 4 یک نمای قطعه‌ای است که در همان صفحه شکل 1 گرفته شده و موقعیت روتور بیرونی و صفحه بسته شدن آن را هنگام جمع شدن تحت نیروی دیسکس نشان می‌دهد. شکل 5 نمای مشابه شکل است 4 اما نحوه تغییر یافته نصب روتور خروجی و بسته شدن انتهای آن و دامنه تغییر یافته از فنر را نشان می‌دهد.
به طور مداوم به آن‌ها در یک جهت محوری اصرار کنید.

شماتیک

شکل 6 یک نمای مقطعی قطعه قطعه‌ای عمودی است که به صورت محوری از طریق یک فرم اصلاح شده از پمپ چرخشی ساخته می‌شود که مطابق با اختراع قبلی ساخته شده است. در جنبه‌های گسترده‌تر این اختراع حاضر‌، این قابلیت استفاده در ارتباط با انواع پمپ‌های قابل چرخش را دارد که شامل: عناصر دنده مانند داخلی و خارجی هستند و ادعا می‌شود بر این اساس تفسیر شود. با این حال، این اختراع به ویژه برای استفاده در ارتباط با انواع پمپ‌های چرخشی جابجایی مثبت که در شماره ثبت ایالات متحده شماره 1،682 ،563، 28 آگوست 1928 به Myron F. Hill در روتور داخلی نشان داده شده است، سازگار شده است و بر این اساس، این نوع ساختار در نقاشی نشان داده شده است از طریق توضیح بر این اساس، در پمپ دنده ای نشان داده شده در نقاشی و به ویژه در شکل‌ها. از 1 تا 5، شامل یک روتور داخلی 20 و یک روتور خارجی 22 است، هر یک از این روتورها به ترتیب دارای دندان‌هایی مانند پروجکشن 24 و .26 هستند که دندان‌ها با یکدیگر له می‌شوند.
همانطور که در شکل 2 آورده شده است، روتور داخلی 50 غیر عادی بر روی یک محور موازی با محور چرخش روتور خارجی سوار شده است‌، این خارج از مرکز به گونه‌ای است که در یک نقطه از محفظه پمپاژ واقع در یک هواپیما در محورهای چرخش چرخان‌های 20 و 22 قرار دارد‌، دندان چرخان‌ها کاملاً با یک درگیر می‌شوند. دیگری و یک دندان به طور قابل ملاحظه‌ای Com به طور کامل فضای بین یک جفت دندان مجاور دندان دیگر را پر می‌کند.

روتور

روتور خارجی دارای یک دندان 26 بیشتر از تعداد دندانه‌های 24 روتور داخلی است‌، ترتیب و طراحی روتورها به گونه‌ای است که دندان‌های 24 و 26 در همه زمان‌ها با یکدیگر درگیر هستند. بنابراین از نقطه درگیری کامل دندان‌ها با یکدیگر هنگامی که فاصله بین دندان‌ها کاملاً فاصله نباشد‌، در حین چرخش روتور‌، ابتدا از یکدیگر عقب رفته و سپس در طی هر چرخش روتور برای ایجاد محفظه‌های حجم متغیر‌، به یکدیگر نزدیک شوید. که از طریق آن اثر پمپاژ به دست می‌آید. در ساختاری که در شکل نشان داده شده است i تا 5، شامل محفظه پمپ شامل: قسمت اصلی بدنه 28 به صورت ریخته گری دارای یک صورت راست صاف 30 است که در هنگام استراحت پمپ روتور داخلی و خارجی 20 و 22 کاملاً تحت آن تماس می‌گیرند و بر روی آن پورت ورودی 32 و درگاه شارژ یا اگزوز 34 باز می‌شود‌، این پورت‌ها به ترتیب توسط دهانه‌های رشته‌ای یا معابر 36 و 38 به قسمت خارجی بدنه اصلی 28 متصل می‌شوند و دهانه‌های رزوه‌ای متناسب با آن‌ها هستند انتهای رزوه‌ای لوله‌ها‌، لوله‌ها یا اتصالات را مطابق با عمل معمول انجام دهید. همانطور که در شکل 3 به بهترین شکل نشان داده‌ شده است‌، پورت‌های ورودی و خروجی 32 و 34 دارای فرم تقریباً نیم دایره ای هستند: 22 درگیر با یکدیگر هستند و با فاصله نسبتاً بیشتری در سمت مخالف پمپ از جایی که دندان‌های روتور در کمترین میزان درگیری با یکدیگر قرار دارند، فاصله دارند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *