مزایای سیستم الکتروهیدرولیک چیست؟

0 دیدگاه
مزایای سیستم الکتروهیدرولیک

مزایای سیستم الکتروهیدرولیک شامل نسبت قدرت به وزن بالا، سهولت استفاده و قابلیت اطمینان بالا است که از گذشته به عنوان یک ابزار انتقال صنعتی بوده است. فناوری EHS تا به امروز به طور مداوم در حال پیشرفت بوده است. نه تنها بهبود کارایی و کنترل‌پذیری EHS مورد توجه قرار گرفت، بلکه سازگاری با محیط زیست و صرفه جویی در مصرف انرژی نیز از مسائل کلیدی تحقیقاتی بوده است [1،2]. نرخ جریان روغن هیدرولیک EHS را می‌توان در شیر کنترل، در پمپ یا هر دو کنترل کرد. EHS کنترل سوپاپ معمولاً از پمپ جابجایی ثابت برای تولید نرخ جریان روغن ثابت استفاده می‌کند.
ناحیه باز شدن شیر کنترل تناسبی به منظور کنترل نرخ جریان روغن هیدرولیک تنظیم می‌شود. سیستم‌های کنترل شیر EHS برای کنترل موقعیت، سرعت و نیرو مورد مطالعه قرار گرفتند [3-7]. برای سیستم کنترل جریان سوپاپ، تمام روغن از طریق شیر متناسب جریان نمی‌یابد. بقیه روغن از طریق شیر تخلیه به مخزن باز می‌گردد.
این باعث می‌شود سیستم در فشار تخلیه روغن کار کند. از این رو، مصرف برق همیشه در حداکثر حداکثر نگه داشته می‌شود. ساختار پمپ دنده‌‌ای هیدرولیک به طور مستقیم برای تخلیه دبی روغن در صورت نیاز در EHS کنترل پمپ کنترل می‌شود.

کنترل دبی پمپ با دور

این منجر به مصرف انرژی بهتر EHS کنترل پمپ در مقایسه با EHS کنترل شیر می‌شود. با این حال، معایب کنترل پمپ EHS پاسخ کندتر و دقت کمتر است. بنابراین، بهبود عملکرد EHS کنترل پمپ اخیراً توسط چندین محقق مورد مطالعه قرار گرفته است [8-16]. کار در [8] یک EHS کنترل پمپ را با استفاده از سیلندر حسگر بار برای کنترل صفحه swash پمپ به منظور کنترل نرخ جریان روغن ارائه کرد.
از شیر متناسب نیز برای هدایت جریان و تنظیم بیشتر دبی استفاده شد. یک EHS کنترل پمپ مشابه در [9] پیشنهاد شد. تفاوت آن با [8] در این است که به جای سیلندر حسگر بار، از یک موتور پله‌ای برای کنترل صفحه swash پمپ استفاده می‌شود. یک کنترل نیروی ترکیبی کنترل نیروی EHS برای دستگاه پرس با پمپ پیستونی دو طرفه که توسط جریان متناوب (AC) هدایت می‌شود.
سروموتور در [10،11] پیشنهاد شده است. علاوه بر پمپ سروو دو جهته AC، یک پمپ کمکی در [12] و یک انباشته کننده در [13] به منظور جبران جریان روغن استفاده شد. معایب EHS کنترل پمپ با پمپ جابجایی متغیر یا پمپ دو طرفه [8-13] هزینه‌های بالای تجهیزات و پیچیدگی مدارها است. روش دیگر، EHS کنترل پمپ نیز می‌تواند با یک پمپ جابجایی ثابت کم هزینه ساخته شود.
برای اینکه بتوان دبی دبی را از یک پمپ جابجایی ثابت تنظیم کرد، از موتور الکتریکی با سرعت متغیر برای به حرکت درآوردن پمپ استفاده می‌شود [14-16]. یک EHS کنترل پمپ با استفاده از پمپ جابجایی ثابت و شیر متناسب بود ارائه شده در [14].

بهبود فشار

دستگاه‌های کمکی برای اضافه کردن به پمپ جابجایی ثابت EHS کنترل پیشنهاد شد تا بهبود پاسخ شتاب، یک انباشت کننده به سیستم اضافه کرد. شیر تسکین متناسب برای کاهش اتلاف انرژی اضافه شد. این مقاله یک EHS کنترل پمپ ساده کم هزینه را پیشنهاد می‌کند.
پمپ مورد استفاده در سیستم پیشنهادی یک پمپ دنده‌ای معمولی است و توسط یک درایو سرعت متغیر نوع اینورتر به حرکت در می‌آید. به جای شیر متناسب، از یک شیر کنترلی ساده ۴/۳ جهت هدایت جریان روغن استفاده می‌شود.
هزینه سیستم پیشنهادی در مطالعه به مراتب کمتر از کنترل پمپ است.
EHS در مطالعات دیگر مورد بررسی قرار گرفت [8-16]. مدل ریاضی و شبیه‌سازی عددی سیستم پیشنهادی نیز ارائه شده است. هر دو عملکرد حلقه باز و حلقه بسته سیستم پیشنهادی و EHS کنترل دریچه به صورت تجربی آزمایش و مقایسه خواهند شد. پاسخ‌های فرکانس هر دو سیستم پیشنهادی و کنترل شیر به‌منظور درک محدودیت در سرعت پاسخ هر دو سیستم، به‌طور تجربی انجام می‌شود. سیستم کنترل جریان شیر. سیستم کنترل جریان شیر مورد استفاده در این مطالعه (شکل ۱) یکی از EHS‌های مرسوم است.
این سیستم از یک پمپ دنده‌ ای با جابجایی ثابت استفاده می‌کند که توسط یک موتور الکتریکی با سرعت ثابت هدایت می‌شود. سیگنال کنترل از کنترلر PC که بر اساس داده‌های اندازه گیری محاسبه می‌شود، از طریق کارت D/A به شیر کنترل متناسب ارسال می‌شود.
ناحیه باز شدن شیر کنترل متناسب با توجه به سیگنال کنترل تنظیم می‌شود و میزان جریان روغن را از طریق آن اندازه گیری می‌کند. زمان پاسخ دهی ۰-۱۰۰٪ جابجایی قرقره شیر کنترل متناسب با توجه به تولید کننده شیر، سیستم کنترل جریان پمپ ۵۰ میلی ثانیه است. شکل ۲ نمودار شماتیک سیستم کنترل جریان پمپ پیشنهادی را نشان می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *