بررسی نواقص ساختاری پمپ دنده‌ای

0 دیدگاه
نواقص ساختاری پمپ دنده‌ای

پمپ‌های دنده‌ای کارآمدترین پمپ‌های جابجایی مثبت هستند که در کاربردهای اندازه گیری دقیق بسیار بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند و همچنین  هزینه تولید این پمپ‌ها تقریباً 25٪ کاهش یافته نسبت به پمپ‌های معمولی، کاملاً روشن است که انتخاب پمپ‌های دنده خارجی  برای برنامه توزیع در صنایع مختلف. طراحی و مدل سازی مفاهیم با استفاده از نرم افزار مدل سازی SOLIDWORKS فرموله شده و پمپ با هدف ارائه 20 میلی لیتر در ثانیه شربت قند با فروکتوز بالا تهیه شده است.

در طراحی و ساخت پمپ دنده خارجی از فناوری موجود استفاده شده است. [1] ملاحظات طراحی و نظریه‌های مربوطه بر عملکرد پمپ دنده داخلی تأثیر می‌گذارد. عامل اصلی پمپ، نازل‌هایی است که در حال تغییر هستند و مناطق بحرانی با استفاده از نرم افزار ABAQUS تأیید شده‌اند.
طراحی و مفاهیم برای بخش پایین دستی در صنایع شیمیایی و توزیع با پمپ‌های بومی بسیار ساخته شده است که می‌تواند دقیقاً 20 میلی لیتر در ثانیه و فشار 20 بار مایع مورد نیاز را تحویل دهد. این صنعت می‌خواهد هزینه تولید پمپ را کاهش دهد و همچنین طراحی را به نیاز مورد نیاز تغییر دهد، جایی که ورودی و خروجی مایع توزیع کننده باید در یک طرف پمپ باشد. پمپ دنده‌ ای گزینه اصلی انتخاب است طراحان سیستم سوخت به دلیل عمر طولانی، نگهداری کم و عملکرد بالا. انتقال فناوری only تنها زمانی امکان پذیر است که استفاده بهینه از فناوری موجود با تمرکز بر روی محصولات با حداکثر محتوای محلی و همچنین کاهش تولید با تولید آن در اینجا ترکیب شود.
بررسی نواقص ساختاری پمپ دنده ای

طراحی هندسی

سطح نویز در چرخ دنده‌ها و محفظه دنده تابعی از هندسه دنده، فاصله و دقت است. روابطی که در بالا ذکر شد بر این اساس برای محاسبه ابعاد پمپ استفاده شده است. مشخصات دشارژ 20 میلی لیتر در ثانیه است و آزمایش دکل هیدرولیکی موجود دارای یک درگاه ورودی از پورت 1/8 “است. در مرحله مقدماتی جمع آوری اطلاعات مربوط به فن آوری موجود، برای 20 درجه چرخ دنده با حداقل 9 دندانه کار شده است.
این مقاله مراحل توسعه یک رویکرد یکپارچه عددی-آزمایشی را با هدف به دست آوردن پیش بینی‌های دقیق کافی از میدان سر و صدا منتشر شده توسط یک پمپ دنده خارجی با استفاده از برخی از اندازه گیری‌های ارتعاش در پوشش خارجی آن توصیف می‌کند. روش‌های پاسخ هارمونیک و تجزیه و تحلیل ویبرواکوستیک به عنوان ابزار اصلی این روش در نظر گرفته شد. طیف‌های شتاب FFT فقط در بعضی موقعیت‌های پوسته پمپ دنده خارجی 8.5 سی سی/ دور به صورت آزمایشی برای برخی شرایط کار بدست آمده و به عنوان شرایط مرز تحریک خارجی برای یک مدل ویبروآکوستیک کاملاً ساده FE در نظر گرفته شده است.

میدان نویز ساطع شده با در نظر گرفتن پمپ به عنوان یک “جعبه سیاه”، بدون در نظر گرفتن پویایی پیچیده فرآیند مشبک دندان دنده‌ای و نتیجه آن فشار مایع و توزیع بار محاسبه شد. آزمایشات قدرت صدا، بر اساس اندازه گیری شدت صدا، و همچنین اندازه گیری فشار صدا در برخی موقعیت‌ها در اطراف پوشش پمپ برای اهداف اعتبار سنجی انجام شد.
مقایسه بین نتایج عددی و تجربی احتمال این را تأیید کرد.
رویکرد در ارائه سازش خوب بین دقت پیش بینی سر و صدا و کاهش الزامات تجربی و مدل سازی. پمپ‌های دنده خارجی اجزای هیدرولیکی ساده و قوی هستند، مناسب برای کار در فشارهای گسترده و سرعت چرخش. آن‌ها دارای عمر طولانی، قابلیت اطمینان و کارایی بالا، اندازه کوچک، وزن کم، هزینه کم و نیاز به حداقل نگهداری دارند. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود پمپ‌های دنده‌ای به طور گسترده برای انتقال انرژی در سیستم‌های قدرت هیدرولیک و سیالات مورد استفاده قرار گیرند بر روی انواع مختلف ماشین آلات و وسایل نقلیه.
بررسی نواقص ساختاری پمپ دنده ای

نواقص

متأسفانه، اشکال اصلی پمپ‌های دنده‌ای انتشار سر و صدا آن‌ها است‌، که اغلب بر میزان صدای کلی دستگاه‌هایی که این اجزا در آن نصب شده‌اند تأثیر می‌گذارد. آگاهی عمومی در رابطه با مشکل آلودگی صوتی باعث انتشار مقررات متعددی شده است که محدودیت‌های انتشار صدا را پایین می‌آورد. برای ماشین آلات و وسایل نقلیه، ایجاد سر و صدا و کاهش ارتعاش به عنوان یک جنبه چالش برانگیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
در نتیجه‌، تولیدکنندگان قطعات هیدرولیکی نیز مجبور به ارزیابی دقیق‌تری از نویز ساطع شده توسط محصولات خود شده‌اند‌، اساساً برای نیازهای رقابتی. در این زمینه‌، روش‌ها و ابزارهای یکپارچه سازی مدل ویبرواکوستیک و تجزیه و تحلیل های تجربی در دهه گذشته با اهداف مختلف توسعه یافته است: بهبود مهارت دانش در مورد رفتار پویا این سیستم‌ها‌؛
• داشتن ابزارهای مفید برای شناسایی منابع سر و صدا و لرزش.
• پیش بینی اثرات هر اصلاح طرح.
• کاهش تعداد آزمایشات مورد نیاز برای ساخت نمونه اولیه.
بسیاری از مطالعات را می‌توان در کتابشناسی در مورد توسعه مدل عددی پیچیده برای پیش بینی رفتار دینامیکی پمپ‌های دنده خارجی یافت (Mucchi et al.، 2011؛ ​​2014؛ Liping et al.،2011؛ ​​Ragunhatan، Manoharan،‌2012). با این وجود، توسعه این مدل‌ها کاری بسیار طاقت فرسا است و نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق سیستم‌، تعریف مهم‌ترین پدیده‌ها و همچنین فرمول بندی آن‌ها به منظور تحقق همزمان اهداف مدل و محدودیت‌های عددی دارد (سندبرگ، اوهایون، 2009). علاوه بر این، زمان‌های محاسبه بسیار طولانی و ابزارهای محاسباتی قابل توجهی مورد نیاز است (Margetts، 2015؛ Vansant et al.، 2014؛ B´eriot et al.، 2013؛ Raju، Khaitan، 2012).

در بازگشت به بسیاری از منابع و تلاش‌ها، نتیجه یک ابزار بسیار قدرتمند است که قادر به بررسی تأثیرات پارامترهای مربوط به طراحی پمپ مانند مشخصات دنده (مشخصات، شکل، مواد و خطاها) و سایر قطعات مربوطه (اتاق های ورودی و خروجی، قوس حمل و نقل، شیارهای صفحات جانبی، بلوک‌‌های تحمل و غیره) (Mucchi et al.، 2010a؛ 2010b؛ Opperwall، Vacca، 2014). این کار مراحل مختلف توسعه یک مدل ویبرواکوستیک پمپ ساده‌تر را توصیف می‌کند. هدف شامل دستیابی به یک رویه یکپارچه عددی-آزمایشی است که در سطح صنعتی قابل استفاده است و می‌تواند با استفاده از چند اندازه‌گیری ارتعاش بر روی پوشش خارجی پمپ، میزان نویز ساطع شده توسط پمپ دنده‌ای را با دقت کافی پیش بینی کند. این روش برای یک پمپ دنده خارجی ساخته شده است‌، که به عنوان “جعبه سیاه” در نظر گرفته می شود تا تمام پدیده‌های پیچیده مشخص کننده روند کار آن را نادیده بگیرد. در مقالات دیگر  مراحل اصلی با جزئیات در مورد تعریف مدل ساختاری FE، تجزیه و تحلیل ساختاری، BE شرح داده شده است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *