بهینه‌سازی پارامترهای عملیاتی پمپ دنده‌ای استیل

0 دیدگاه
پارامترهای عملیاتی پمپ دنده ای استیل

نمونه‌ای از نوع دیگری از تحقیقات شبیه سازی ساختاری، کار [16] است که در آن نویسنده از یک دوربین پرسرعت برای بررسی فرآیندهای جریان و پدیده‌های حفره‌ای همراه در پمپ ژروتور استفاده می‌کند.
مطالعات بر روی پارامترهای عملیاتی پمپ دنده‌ای استیل نشان داده است که حتی یک تغییر جزئی در موقعیت کانال‌های داخلی بر همکاری چرخ دنده‌ها و سیستم بدنه و در نتیجه بر ویژگی‌های عملکرد تأثیر می‌گذارد.
از پمپ به طور مشابه، در کار [17] نویسندگان تأثیر پارامترهای عملیاتی (سرعت چرخشی، فشار مکش، دمای سیال کار) را بر ویژگی‌های جریان در پمپ دنده خارجی تجزیه و تحلیل کردند.
تحقیقات نشان داده است که یک همبستگی قوی بین پارامترهای عملیاتی و ویژگی‌های جریان وجود دارد. در عین حال، نویسندگان ثابت کرده‌اند که یکی از راه‌های ممکن برای کاهش کاویتاسیون در ناحیه مورد بحث پمپ، استفاده از شیارهای ریلیف است.
در نهایت قابل ذکر است که پمپ‌های دنده‌ای تنها واحدهای منفرد نیستند. آن‌ها همچنین ممکن است اجزای سیستم‌های بزرگتر باشند، همانطور که آثار [18،19] نشان می‌دهند.طراحی یا بهینه‌سازی اجزا و یا پارامترهای عملیاتی پمپ دنده ای استیل

در چنین مواردی، پمپ‌ها ممکن است به شیوه‌ای غیرعادی، یعنی به عنوان یک ژنراتور، یک موتور یا یک انتقال هیدرولیک استفاده شوند [19]. در چنین مواردی، انتظار می‌رود که آن واحدها الزامات اضافی و غیر استاندارد را برآورده کنند. در نتیجه، تحقیقات بر روی پمپ‌های دنده‌ای با استفاده از انواع تکنیک‌های بررسی انجام می‌شود. هدف از این مطالعات، ارائه درک دقیق‌تری از پدیده‌ها و فرآیندهای در حال وقوع در پمپ‌ها و همچنین تأیید، طراحی یا بهینه‌سازی اجزا و/یا پارامترهای عملیاتی واحدها است.
این کار بخشی از روند است. این یک ارائه از مطالعه تجسم، یعنی چهارمین نوع مطالعه با توجه به تقسیم‌بندی فوق، در مورد پدیده‌ها و فرآیندهای موجود در کانال‌های داخلی و فاصله‌های پمپ دنده‌ای استیل است. هدف اصلی کار تأیید استفاده از مطالعه تجسم برای تأیید، طراحی و بهینه‌سازی پمپ‌های دنده‌ای است. برای این منظور، وظایف زیر انجام خواهد شد:

– انطباق روش بصری که امکان بررسی پمپ دنده‌ای استیل را در تمام مناطق مشخصه پمپ، یعنی در کانال‌های داخلی، محفظه‌ها و فضاها فراهم می‌کند.

– استفاده از روش تجسم برای تأیید نظری، پدیده‌های جریان و فرآیندهای در حال وقوع در آن مناطق،

– کاربرد روش تجسم برای طراحی و/یا بهینه‌سازی کانال‌های داخلی، محفظه‌ها و فاصله‌های پمپ دنده‌ای خارجی. شکل ۱a و نمای آن در شکل ۱b.

پایه تست از یک واحد هیدرولیک مکانیکی و یک واحد تجسم تشکیل شده است.
پمپ آزمایش شده (۱) توسط یک موتور الکتریکی ۵۰ کیلوواتی DC (۲) هدایت می‌شود که سرعت آن توسط یک کنترل کننده با نشانگر سرعت داخلی (۳) کنترل می‌شود. منبع تغذیه هیدرولیک با پمپ شارژ (4) برای تامین پمپ دنده ای استفاده می‌شود و فشار سیال کار در ورودی پمپ آزمایش شده توسط یک دریچه گاز (5) و یک مبدل فشار (6) تنظیم می‌شود.

طراحی یا بهینه‌سازی اجزا و یا پارامترهای عملیاتی پمپ دنده ای استیل

فشار خروجی پمپ

به طور مشابه، فشار خروجی پمپ با استفاده از یک دریچه گاز (۷) و یک مبدل فشار (۸) – A-10/0 تنظیم می‌شود . . . +۱۰۰ نوار توسط WIKA. دمای سیال کار توسط یک دماسنج (۹) نصب شده بر روی مخزن کنترل می‌شود. پمپ شارژ به دلیل افت فشار زیاد که در خط تغذیه در طول بررسی‌های تجربی رخ می‌دهد ضروری است.
این وضعیت به دلیل دبی بالای پمپ آزمایشی (به طور اسمی ۹۶ dm3 / دقیقه در ۱۵۰۰ دور در دقیقه) و طول قابل توجهی از خط تغذیه (حدود ۱۰ متر) ایجاد می‌شود.

واحد تجسم، که وظیفه آن ثبت پدیده‌ها و فرآیندهای جریانی است که در پمپ آزمایشی رخ می‌دهد، از یک دوربین پرسرعت (۱۰) – Phantom v ۷.۳ by Visual Research، یک سیستم روشنایی (۱۱) و یک کامپیوتر تشکیل شده است. (۱۲) با نرم‌افزار اختصاصی (نرم‌افزار کنترل دوربین فانتوم نیز توسط Vision Research) برای تجزیه و تحلیل و پردازش تصاویر ضبط شده.
سیستم روشنایی، متشکل از دو لامپ هالوژن ۲۵۰ واتی که بخشی از روشنایی تجاری DedoCool توسط Dedo Weigert Film GmbH است، و دو لامپ هالوژن ۵۰۰ واتی دیگر، قبلاً توسط نویسندگان آزمایش شده بود و کافی بود.

ساخت پایه امکان انجام تحقیقات در مورد تأثیر پارامترهای عملکرد پمپ (فشار ورودی و خروجی، سرعت چرخش) و همچنین خواص فیزیکی (دما و در نتیجه ویسکوزیته) سیال کار (روغن هیدرولیک ISO VG ۶۸) را فراهم می‌کند.
در مورد پدیده‌ها و فرآیندهای جریان در پمپ‌های دنده ای. اما برای اینکه بتوان تحقیق را انجام داد، نیاز به یک شی تحقیقاتی مناسب، یعنی یک پمپ آزمایشی است که با پین (۸) و پیچ (۷) متصل شده باشد. در بدنه مجموعه‌ای از دو چرخ دنده با شفت وجود دارد: دنده فعال (۴) و دنده غیرفعال (۵).

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *