کاربرد پمپ دنده‌ ای در انتقال روغن چیست؟

0 دیدگاه
کاربرد پمپ دنده‌ ای

پمپ دنده‌ای، مخصوصاً برای استفاده به عنوان تولید کننده فشار در ترکیب با دنده تغییر سرعت اتومبیل با تغییر حرکت اتوماتیک، دارای حداقل یک چرخ دنده دندانه‌دار خارجی و دارای کانال‌های تساوی بین فضای فشار است. فشار پمپ و شکاف دندان در چرخ دنده در جهت در حال حرکت به سمت فضای فشار است که به موجب آن هر کانال تساوی در ارتباط مداوم در تمام طول آن با شکاف دندان عبور Sane است با یک پمپ دنده‌ ای از این نوع که در هنر قبلی و داشتن چرخ دنده‌های دندانه دار خارجی، شیارهایی در قسمت‌های محفظه قرار گرفته‌اند که بر روی انتهای چرخ‌های چرخ دنده قرار دارند و همزمان با بلبرینگ‌هایی که عرض شیارها در کل طول آن قرار دارند، کار می‌کنند. با این حال، این پمپ‌های هنر قبلی مربوط به تأثیرگذاری فشار تحمل در پمپ به روشی از پیش تعیین شده هستند. در تضاد با آن، اختراع حاضر با مسئله‌ای کاملاً متفاوت روبرو است. کشف شده است که پمپ‌های دنده‌ای فوق الذکر بیش از یک دور چرخشی از پیش تعیین شده با شدت بسیار بالایی کار می‌کنند.
و پر سر و صدا این ممکن است به این واقعیت نسبت داده شود که شکاف‌های دندان کاملاً با روغن یا با محیط تغذیه با سرعت چرخشی یا انباشته بالا پر نشده و در حین انتقال یا عبور از فضای فشار، بلافاصله از روغن با روغن پر می‌شود دومی. در نتیجه یک صدای مهیب یا انفجار تولید می‌شود که به صدای زوزه متناظر با فرکانس شکاف دندان و سرعت چرخش اضافه می‌شود.

کاربرد پمپ دنده‌ای در انتقال روغن

هدف از این اختراع رفع نقص فوق الذکر است. مقاله حاضر با تهیه یک کانال تساوی‌، که از فضای فشار پمپ شروع می‌شود، به صورت مداوم و با هماهنگی حداقل یک کانال از این دست به هر دنده دندانه دار خارجی، مشکل مربوط به پمپ‌های دنده‌ای را که در اینجا توضیح داده شده حل می‌کند. چرخ.
جدای از این که چیدمان قبلی هنر فوق الذکر از ابتدای تأسیس آن با حل یک مسئله کاملاً متفاوت نگران بوده است، همچنین به عنوان راه حل برای مسئله اساسی اختراع حاضر نیز نامناسب خواهد بود. این امر به این دلیل است که استفاده از شیار شناخته شده نسبتاً باریک اجازه پر کردن تدریجی شکاف دندان را نمی‌دهد و به همین دلیل اجازه افزایش مداوم فشار بدون افزایش یا افزایش ناگهانی را نمی‌دهد. بعلاوه ، شیار هنر قبلی در محلی مطابقت دارد که تقریباً به مرکز شکاف‌های دندان مطابقت داشته باشد تا شکاف‌ها از پایه یا ریشه آن پر نشوند. اختراع حاضر این نقص را برطرف می‌کند. مسلماً مشکل تولید سر و صدا با پمپ‌های دنده‌ای موضوع جدیدی نیست.
در هنر قبلی به عنوان راه حل شناخته شده است‌، به عنوان مثال، یک پمپ دنده دیگر با یک چرخ دنده دندانه دار خارجی و یک دندانه داخلی که در آن یک شیار در داخل بخش جدا شده بین هر دو چرخ دنده تنظیم شده است که شیار از فضای فشار شروع می‌شود، اما دارای یک چرخ دنده است هیچ ارتباطی منجر به شکاف دندان نمی‌شود. این شیار هنری قبلی تقریباً تا نیمی از بخش فوق الذکر گسترش یافته است.

دنده‌ها

این شیار به داخل یک شیار عرضی عبور می‌کند که به نوبه خود در ارتباط خارجی و همچنین داخلی با شکاف های عبوری دندان است. با این وجود، چنین آرایش هنری قبلی به بهبود مطلوب منجر نمی شود زیرا با آرایش شیار آن، پر شدن ناگهانی شکاف دندان هنوز به صورت قبلی انجام می‌شود. با وجود پمپ دنده‌ای که دارای چرخ دنده‌های دندانه دار خارجی و داخلی است، این اختراع پیشنهاد می کند که در قسمت داخلی قطعه ثابت که بین هر دو چرخ دنده و رو به چرخ دنده دندانه دار خارجی قرار گرفته است، یک شیار از فضای فشار که عمق آن شروع می‌شود به طور مداوم از فضای فشار کاهش می‌یابد. با این وجودپ، می‌توان در قسمت خارجی قسمت فوق الذکر رو به دنده دندانه دار داخلی چنین شیاری را نیز ترتیب داد. با داشتن یک پمپ دنده ای دارای دو چرخ دنده دندانه دار خارجی نیز می توان آن را مرتب کرد
قسمت داخلی محفظه پمپ که رو به دور چرخ دنده است، یک شیار دارد که از فضای فشار به صورت مداوم کم عمق‌تر می‌شود. در همه موارد مناسب است که شیار یا شیارها را در محلی در داخل محفظه یا قطعه قرار دهید که به صفحه وسط چرخ دنده یا چرخ دنده عمود بر محور قرار دارد. با این وجود، هماهنگی شیارها تا انتهای چرخ دنده‌ها نیز در اختراع حاضر امکان پذیر است. این ممکن است به گونه‌ای مناسب به گونه ای محقق شود که شیارها در یک طرف یا هر دو طرف درون محفظه یا پوششی قرار گرفته باشند که شیارها، از فضای فشار شروع می‌شوند، به روشی مداوم کوچک‌تر یا کم عمق‌تر می‌شوند. این شیارها در چنین مکان‌هایی در داخل محفظه یا روکش قرار می‌گیرند که قسمت‌های ریشه یا دندون را از دندان عبور می‌دهند.

دنده‌ها

 نتیجه

بر این اساس، تهیه یک پمپ دنده‌ای که به طور موثر و به روشی ساده و قابل اعتماد، کاستی‌ها و اشکالاتی را که در مقابله با سازه‎‌های هنری پیشین برطرف می‌کند، از اهداف این اختراع است. تهیه پمپ دنده‌ای که از بین بردن صداهای قابل اعتراض که قبلاً با چنین پمپ‌هایی با سرعت زیاد غیرقابل اجتناب بودند، هدف دیگر اختراع حاضر است. هنوز یک هدف دیگر از این اختراع موجود در یک ساخت پمپ دنده‌ای است که در آن مراحل عملیاتی که عدم وجود صداهای قابل اعتراض را تعیین می‌کنند، در شکاف‌های دندان پر شدن کافی با محیط قبل از اطمینان حاصل شود. این موارد و سایر اشیا، ویژگی‌ها و مزایای این اختراع حاضر از توصیف ورقه ورقه‌ای آشکارتر خواهد شد که در ارتباط با نقشه شرکت ac که نشان می‌دهد، فقط برای تصویر سازی، دو تجسم مطابق با اختراع حاضر و در آن نشان داده شده است: شکل 1 یک نمای پستی‌، بخشی از آن در مقطع عرضی، یک پمپ دنده‌ای است که مطابق با این اختراع با یک چرخ دنده دنده ای داخلی و دندانه دار ارائه می‌شود، به دلیل وضوح پوشش آن برداشته شده است، شکل 2 یک مقطع جزئی است نما، در مقیاس بزرگ، مطابق با خط II-I از شکل 1 گرفته شده است، و شکل 3 یک نمای مقطعی از طریق یک پمپ دنده‌ای با دو چرخ دنده دندانه دار خارجی است که مطابق با این اختراع است.
اکنون با اشاره به نقاشی که در آن از اعداد مرجع مشابه در سرتاسر نمای‌های مختلف برای توصیف قطعات مانند قطعات استفاده می‌شود، و به طور خاص به شکل 1 و 2، عدد مرجع () نشان دهنده محفظه پمپ دنده است. از آنجا که محفظه 10 از نظر ساختاری معمولی است، جزئیات آن در اینجا حذف می‌شود. یک چرخ دنده اکسترنال دندانه دار EE و یک چرخ دنده دندانه‌دار داخلی 12 در یک محفظه پمپاژ در محفظه 10 قرار گرفته است. چرخ دنده‌ها 1؛ و 2 مش به روش شناخته شده با یکدیگر

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *